Seçimlerde hüsrana uğrayan CHP trol ordusunun başı Onursal Adıgüzel’i görevden aldı

Türkiye, dün sandık başına giderek cumhurbaşkanı ve milletvekillerini seçmek için oy kullandı. Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’na 2 milyon 600 bin oy fark attı. Seçimler ikinci tura taşınırken, muhalefetin aldığı oy oranı ve ilk turdaki başarısızlıkları eleştirilerin hedefi haline geldi.

Seçimlerde hüsrana uğrayan CHP trol ordusunun başı Onursal Adıgüzel’in bileti kesildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bir buçuk yıldır seçim güvenliği için çalışıyoruz” sözlerini boşa düşüren CHP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, görevden alındı.

Adıgüzel, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda,

“Kamuoyunda oluşan olumsuz kanaat nedeniyle, seçim akşamı sistemlerimiz çalışmasına ve hiçbir teknik aksaklık yaşanmamasına rağmen, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim sürecine zarar vermemek adına 2018 yılından bu yana sürdürdüğüm görevimden ayrılıyorum.”

ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu “Bir buçuk yıldır çalışıyoruz” dedi bir saat açık kalamadı

CHP’nin vatandaşların erişimine açılacağını duyurduğu sandık güvenlik sistemi, yayın yasağının kalkmasının ardından erişime açılamamıştı.

CHP’ye yakın medya organları, sağlıksız bilgi akışı nedeniyle ‘manipülatif’ buldukları Anadolu Ajansı’nın verilerini izleyicilerine aktarmıştı.

Yeni Şafak’ın ortaya çıkardığı ‘CHP ve trol ağının’ başındaki isimdi

Yeni Şafak 5 Mayıs 2023 tarihli manşetinde, HDP’nin de desteklediği Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasında, 40 milyon sosyal medya kullanıcısına aynı anda ulaşabilen devasa bir trol ağı olduğunu ortaya çıkardı. Sandık güvenliğine gölge düşürmek ve toplumda güven sorunu oluşturmak için yüksek takipçili 121 hesabın sürekli sahte içerik ürettiği ortaya çıktı.

Adıgüzel ayrıca, Yeni Şafak’ın ortaya çıkardığı ‘CHP ve trol ağının’ başındaki isimdi.

CHP’nin, seçimleri manipüle etmek, trolleri yönetmek üzere kurduğu Cambridge Analytica benzeri şirket için Ankara’daki Mekik Plaza’nın 4. katında bulunuyor. Ofisteki ekibi CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel ile Genel Sekreter Selin Sayek Böke yönetiyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir