Oğuzhan Uğur, Düşen KYK Asansörü Yüzünden Vefat Eden Zeren’in Ardından Açtı Ağzını Yumdu Gözünü

Aydın’da bulunan KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda bulunan bir asansör arızalanması sonucu düştü. Yaşanan trajik olayda 1 öğrenci yaşamını yitirdi. Yürek yakan olayla ilgili paylaşım yapan isimlerden biri de Oğuzhan Uğur oldu. Bunun bir ‘ihmal’ olduğunu belirten Uğur bu duruma sebebiyet verenlerin en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Aydın’ın Işıklı Mahallesi bulunan KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda 15 kişilik bir asansöre 16 kişi bindiği için arıza yaptığı öne sürüldü.

Asansörün birinci kattan kaymaya başladığı sırada panik yapan Adnan Menderes Üniversitesi’nde son sınıf öğrencisi Zeren Ertaş dışarı çıkmak istedi.

Olay anında asansör aşağı doğru hareket etmeye başlayınca 22 yaşındaki öğrenci sıkışarak yaşamını yitirdi.

Olayın şokunu yaşayan öğrencilerin yurdun önünde “Katik KYK” sloganları atmaya başladı. Üzücü olayın üzerinden vakit geçtikçe yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Asansörün daha önce de düştüğü iddia edilen yurtta kalan öğrencilerin “Şikayetvar”a bozuk KYK asansörleri hakkında şikayetlerde bulunduğu öğrenildi.

Yürek yakan olayla ilgili paylaşım yapan isimlerden bir tanesi de gündemdeki olaylara sessiz kalmayan Oğuzhan Uğur oldu.

Uğur, “İyiyi geçtik, normal haberlere uyanacağımız sabahları arzuluyoruz artık. Kötüyü de geçtik, en azından daha kötü bir gündeme uyanmamayı umuyoruz” ifadeleriyle sözlerine başladı.

‘Farkında mısınız? Uyurken değil, artık resmen uyanıkken kabus görüyoruz. İhmal yine yarınımızdan bir parça kopardı. Altına birçok farklı yorum, üzerine birçok farklı başlık konacak. Oysa bu olayın başlığı tektir. İHMAL! Ayrıca asansörün kaç kişilik olduğuyla ilgili de çok başlık atılmış. 15 kişilikmiş, 16 kişi binmiş vs. 15 kişilik asansör, 16. kişi binerse düşmez. Oraya yazılan maksimum ağırlık asıl limit değildir, payı vardır, kalanı önlemdir. Limit bile olsa emniyet kilitleri, ağırlık uyarıları… ‘

“Asansör sistemi basit, düşürmek ise kolay değildir. Düşüyorsa sebebi bakımsız olmasıdır. Yetkililerin eylül ayında asansörlere bakım yapıldı açıklamasını okudum az evvel.”

‘Bu durumda bakımı yapan şirket ve kişiler ağır bir suç işlemiştir. Ayrıca maalesef bakım yapıldı dense dahi devam eden şikayetleri ciddiye almayan yetkililer de aynı suça ortaklık etmişlerdir. Memlekette gençlerin sorumluluğunu üstlenen her kuruma ayağını denk aldıracak bir ceza elzemdir. Adalet neferlerimiz, büyüklerimiz, elbette o gencecik yavrumuzu geri getiremeyeceksiniz. Ancak ihmale kurban verdiğimiz son can olmasını sağlamak için, bu kurumlara ve çalışanlarına, sorumluluğun ne kadar ciddi bir görev olduğunu hatırlatarak, ihmale karışan her isme ağır bir bedel ödetmelisiniz.’

Bizler de Zeren Ertaş’ Allah’tan rahmet, tüm sevdiklerine baş sağlığı diliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx