Misafirperverliği Hiçe Sayarak Lokma Sayan Kız Annesini de Kendine İnandıramadı

Evine gelen arkadaşı gittikten sonra arkadaşının yiyip içtiklerini eleştiren bir kadın sosyal medyada gündem olmuştu hatırlarsanız. Paylaşımı kısa sürede tepki çekmiş birçok kişinin eleştirisine maruz kalmıştı. Video sahibi kız son olarak annesinden de tepki aldığını açıkladı!

Türk milleti olarak misafirperverliğe ne kadar önem verdiğimizi anlatmamıza gerek yok.

‘Kendini evinde gibi hisset’ sözümüz de bunun en büyük örneklerinden. Haliyle son günlerde gündem olan bir video birçok kişinin tepkisini çekmişti.

Evine çağırdığı arkadaşı gittikten sonra video çeken kız, arkadaşının yediklerinden içtiklerinden rahatsız olmuştu.

‘Böyle arkadaştan uzak durun bence’ notuyla paylaşılan videoda arkadaşının makarna yemesinden, damacanadaki suyu bitirmesinden rahatsız olduğunu dile getirmişti.

Tabii bu video kısa sürede binlerce kişiden tepki çekmişti.

Kullanıcılar, asıl arkadaşının bir daha kendisiyle görüşmemesi gerektiğini belirtmiş, videoyu çeken kızı ise yerden yere vurmuştu adeta.

Olay git gide büyümüş, başka bir kullanıcı videoda bahsi geçen kişinin kendisi olduğu söylemişti.

‘Makarna varsa yapıyım dedim’ ifadelerinin kullanıldığı paylaşım da kısa sürede gündem olunca asıl videonun sahibinden cevap gecikmemişti.

Video sahibi daha sonra yayınladığı videoda annesinin de kendisini arayıp “biz seni oraya böyle şeyler söyle diye yollamadık” dediğini söyledi.

Şaka yaptığını annesine de söyleyen kullanıcı, ‘kimse inanmıyor sen kızını tanıyorsun’ diyerek annesini ikna etmeye çalışmış. 

Annesi ise ‘ben seni tanıyorum ama insanlar inanmıyor’ diyerek tepki göstermiş.

Daha sonra “senin orada zarar görmeni istemiyorum” diyerek kızını Almanya’ya çağırmış.

Almanya’ya döneceğini, üniversitesinin yarım kaldığını ve yatay geçiş yapmak zorunda kaldığını söyleyen bu kullanıcının son videosunun da ironi mi gerçek mi olduğuna karar veremedik doğrusu…

??

Bakalım bu video serisinin devamı gelecek mi? Dizi izler gibi izliyoruz! ?

Haydi yorumlara!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx