Kanser teşhisi konmuştu… Kral Charles’tan ilk açıklama!

Kanser tedavisi görecek olan Kral III. Charles, kamusal görevlerini süresiz askıya aldı. Buckingham Sarayı tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Kral’ın son hastane ziyareti sırasında, iyi huylu prostat büyümesine yapılan müdahale esnasında, doktorlara endişe veren ayrı bir bulguya rastlanmıştır. Daha sonra yapılan testlerde Kral Charles’ta bir tür kanser tespit edilmiştir…”

Saray, Kralın ne tür bir kansere yakalandığını açıklamadı, ancak hastalığının türünün prostat kanseri olmadığını söyledi. Kralın tedavisinin, teşhisten hemen sonra başladığını da belirtti.

GRANADA HALKINA SESLENDİ

Kamu görevlerine ara vermesine rağmen Kral Charles dün, pasifikde bulunan, İngiliz Milletler Topluluğu üyesi, bağımsız bir ada devleti olan Grenada‘nın bağımsızlığının 50. yıl dönümü sebebiyle kamuoyuna açıklama yaptı.

Grenada halkına, “Tebriklerini ve en içten dileklerini” ileten III. Charles, kutlamalarda bizzat bulunamadığı için üzüntüsünü dile getirdi.

PRENS DE KONUŞTU

Babasının sağlık durumu Prens William’ın da gündemindeydi. Geçmiş olsun dileklerini sosyal medya üzerinden kabul eden Prens, basına demecinde şu ifadeleri kullandı:

“Kısa sürede eski gücüne kavuşacağından hiç şüphem yok, tüm ülkenin kral için en iyisini dilediğini biliyorum…”

KEHANET GERÇEKLEŞİYOR MU?

1555 yılında Nostradamus tarafından yazılmış “Yüzyıllar” adlı eserde yer alan ve Birleşik Krallık hükümdarı Charles’a atfedilen bazı dizeler, basında çıktığından bu yana epey ilgil topladı.

Kral Charles, İngiliz Kraliyeti’nin başına geleli henüz birkaç ay oldu, fakat Nostradamus’a göre tahtı şimdiden risk altında. Zira Kâhin dizelerinde, “tartışmalı bir boşanma yaşayacağını” ve sonunda “Adalar Kralı” olarak tarif ettiği kişinin “zorla kovulacağını” söylüyor.

Dahası; “Saltanatın, kraliyet alametine sahip olmayan biri tarafından gasp edileceğini” öngörüyor.

Çok satan Nostradamus yorumcularından Mario Reading, 2006 yılında yayınlanan bir kitabında, hiçbir kraliyet alametine sahip olmayan Harry’nin, mevcut varis olan kardeşi William’ın yerine tacı alacağını öne sürüyor.

Bu süreçte Harry’nin, kraliyet rolünden feragat ettiğini; yani bir başka deyişle, artık “hiçbir kraliyet alametine sahip olmadığını” hatırlatalım…

Ancak biz yine de geriye değil ileriye bakalım ve kendi geleceğimizi kendimiz çizelim. Kehanetleri okumak eğlenceli olsa da kahinlerin öngörülerine bel bağlamayalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx