İşçiler inşaat için kazı yaparken önce derinden bir ses duydular. Sonra toprak hareketlendi. İçinden bir canlı çıktı. Şok

Kazı yapan inşaat işçileri topraktan gelen aniden bir hareketlenme fark etti ve hemen işi durdurdu. Tamamen çamurla kaplı bir canlı onlara yardım isteyen gözlerle bakıyordu. Bölgedeki insanlar bu canlıyı kurtarmak bir anda çalışmaya katıldı…

Avustralya’daki konut sorununun artmasıyla, insanlar ve yaban hayatı aynı topraklar için mücadele ediyor. Bu durum, yaban hayatı koruyucularını ve konseyleri karmaşık bir durumla karşı karşıya bırakıyor. Bu hafta, bir inşaat sahasında etkili güvenlik çitleri olmadığı için yaban hayatını koruma önlemleri alınmadı ve bu nedenle çamura saplanan ve iki metre derinliğindeki bir çukura sıkışan bir kanguru bulundu.

Endişeli bölge sakinleri, Çarşamba gecesi Melbourne’un kuzeydoğusundaki Diamond Creek’teki inşaat alanında bir sorun yaşandığını belirtti. İlk başta, bir “30 kiloluk çocuğun” tehlikede ve yaralı olduğu düşünüldü, ancak daha sonra yaban hayatı uzmanı Krysti Severi olay yerine çağrıldı.

Yaban hayatı uzmanı, bir kişiden önce mağaranın girişine tırmanırken “bacaklarına destek olmasını”, sonra da hayvanı dışarı alabilmek için “kollarını ve göğsünü” ip ile bağlamasını talep etti. Krysti, “‘Yardımına ihtiyacım var’ dercesine kollarımı tırmalıyordu. Çok korkmuştu.” dedi. Vahşi hayat uzmanı, onu delikten güvenle kurtardıktan sonra yorgun kangurunun şu an iyi olduğunu belirtti.

Krysti, güvenlik önlemlerinin yetersiz olmasının sadece kanguruları değil, “gezgin” çocukları da tehlikeye attığına inanıyor. Açıkta olan bu deliğin sadece bir kanguru için değil, birçok kişi için tehlike oluşturduğunu düşünüyor ve bu tür risklerin gelişmekte olan konut mülkleri için kabul edilemez olduğunu savunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx