iPhone 16 selefi ile aynı tasarıma sahip olacak

Apple, geçtiğimiz Eylül ayında iPhone 15 serisini tanıttıktan kısa bir süre sonra, her zamanki gibi dikkatler hemen bir sonraki modele, yani iPhone 16’ya yöneldi. Bu yeni akıllı telefon hakkında şimdiden birçok bilgi sızmaya başladı. Örneğin, iPhone 16’da yer alacak A18 Pro‘nun Geekbench 6 skoru gibi konular gündemde. Ancak tüm haberler olumlu değil. Ming-Chi Kuo‘ya göre, iPhone 16’da önemli bir tasarım değişikliği beklenmiyor, tek yenilik ise fotoğraf çekme butonunda olacak.

Apple ürünleriyle ilgili doğru tahminleriyle tanınan tedarik zinciri analisti Ming-Chi Kuo, şirketin gelecekteki adımlarını sık sık öngörüyor. Kuo’nun son analizi, iPhone 16 serisinin “önemli tasarım değişiklikleri” sergilemeyeceğini gösteriyor. Kuo, “Apple’ın 2025 yılına kadar önemli tasarım değişikliklerine sahip yeni iPhone modellerini ve daha kapsamlı/ayrıcalıklı GenAI ekosistemini/uygulamalarını piyasaya sürmesi beklenmiyor” şeklinde bir blog yazısında belirtti.

iPhone 16 selefi ile aynı tasarıma sahip olacak

Apple, tasarım konusunda tutarlı bir çizgi izlemesiyle biliniyor ve bu durum zaman zaman firmanın benzer telefonları tekrar tekrar piyasaya sürdüğü yönünde eleştirilere neden oluyor. iPhone 15 ve iPhone Plus’ta Dynamic Island’ın tanıtılması bu tür eleştirilerin odağını değiştirdi. Ancak Kuo’nun iddiaları doğruysa, şirket yine eleştirilere maruz kalabilir çünkü tek önemli değişiklik “fotoğraf çekme” butonunun eklenmesi gibi görünüyor.

Yakında tanıtılacak olan bu buton, iPhone‘a önemli bir yenilik getirecek. Şirketin kısa süre önce sessiz butona görev atama imkanı tanıyan bir aksiyon butonu tanıttığını biliyorsunuz. Şimdi ise fotoğraf ve video meraklıları için önemli bir gelişme olacak çekim butonu geliyor.

Raporlara göre, kullanıcılar bu butonla Kamera uygulamasında sol ve sağa kaydırarak yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapabilecek, hafif bir basınçla odaklanabilecek ve daha güçlü bir basınçla video kaydına başlayabilecek. Ancak bu bilgilerin henüz resmi olarak doğrulanmadığını belirtmek önemli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx