Günün polemiği: Zafer Partisi’nden Muharrem İnce’ye sert yanıt

Basın toplantısındaki açıklamasında Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turunda Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı anlaşmaya değinerek şöyle konuştu:

28 Mayıs seçimleri öncesi Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile Kemal Kılıçdaroğlu arasında imzalanan protokole atıf yapan İnce, “Gittim beş kere görüştüm bu arkadaşlarla. Özgür Bey’le görüştüm. Ekrem Bey’le görüştüm. Herkesin terk ettiği bir ortamda ben onlara el uzattım. Bakın tekrar söylüyorum, Memleket Partisi için görüştüm ama şahsımla ilgili tek bir şey konuşmadım. Ne konuştum? Kardeşim ben üç bakanlık isterim, MİT Müşteşarlığı isterim şunu isterim bunu isterim demedim. Ben bunları konuşacak bir fıtratta değilim. Siyaset mertlik işidir mertlik!” ifadelerini kullandı.

“MERTLİK TESLİM OLMAMAKTIR”

İnce’nin sözlerine Zafer Partisi Bürokrasi ile İlişkiler ve Sivil Toplum Kuruluşlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Esmaül Hüsna Aslan’dan yanıt geldi. Sosyal medya hesabından İnce’nin açıklamalarına tepki gösteren Aslan, “Sayın Ümit Özdağ bakanlıkları kendi mülküne geçirmek için değil, devletin kritik organlarını teslim etmemek için istemiştir. Ve isteğini kabul ettirmiştir. Mertlik, teslim olmamak ve vatanını teslim etmemektir. Senin fıtratında son düzlükde ‘uyduruk kasetlere’ teslim olmak var. İki belediyenin pazarlığını yapıp onu da alamayan sen, Zafer Partisi ile ile boy ölçüşmeye kalkmadan önce üç defa düşün!” dedi.

CHP-Memleket krizi… Masa neden dağıldı… İnce CHP’den ne istedi… Odatv açıklıyorGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx