Gazze’den haber alamıyorlar: Kızlarım hayatta mı bilmiyorum

İsrail’in abluka altında tuttuğu ve günlerdir bomba yağdırdığı Gazze’den saldırılar öncesi kanser, böbrek yetmezliği gibi ağır hastalıklar nedeniyle tedavi için Kudüs’e gelen Gazzeliler, evlerine dönemiyor. Çoğunluğu çocuk 50’den fazla hasta Doğu Kudüs’teki Makassad İslami Vakıf Hastanesi’nde mahsur kaldı. Gazze’deki aile üyelerini kaybeden ve iletişimleri kesilen hastalar ve hasta yakınları yardım çağrısında bulundu.

KIZLARIM HAYATTA MI BİLMİYORUM

Yaklaşık 1 aydır 14 yaşındaki kızı Farah’ın beyin tümörü için tedavi gördüğünü anlatan Emani Tareyni, “Kızım ameliyat oldu, iyileşmeye çalışıyor ancak Gazze’den gelen haberler yüzünden kahrolduk. Ailemden, akrabalarımdan şehit olanlar var, yaralananlar var. Kızlarımdan 13 gündür haber alamıyorum. Hayattalar mı onu bile bilmiyorum” dedi.

KALBİM ORADA KALDI

Doğuştan sırtındaki kemik bozukluğu nedeniyle sorun yaşayan 7 yaşındaki Ahmet’in annesi İsra Ebu Hadde, İsrail’in bombardımanında amcası başta olmak üzere sevdiklerinden pek çok kişiyi kaybettiğini söyledi. Ebu Hadde, “Her ne kadar sürekli saldırı altında ve ablukada da olsa Gazze benim için dünyanın en güzel şehri. Buradayım ama kalbim Gazze’de kaldı. Çocuklarım ve eşim Gazze’de. Allah’a bizi tekrar kavuşturması için yalvarıyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx