Dursun Özbek: Harcıyoruz çünkü başarı istiyoruz

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, transferde aşırı harcama yaptıkları iddialarına katılmadığını söyledi. Özbek, Türkiye ve Avrupa’da yeni başarılara imza atmak için kaliteli kadro kurduklarının altını çizdi.

Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i ziyaret ettiklerini aktaran Dursun Özbek, “Ali Koç ve Ahmet Nur Çebi ile Mehmet Şimşek’i ziyarete gittik. Bu ziyarette konu kulüplerin mali yapısıydı. Kulüplerin rahat finansal yapıya kavuşması konuşuldu. Etraflıca tartışıldı. Kulüplerin gerekli, gereksiz bir harcama içinde olduğu algısı var. Galatasaray olarak buna cevap vermek zorundayız. Biz iyi transferler yapıyoruz. İyi transfer yapmak, iyi bonservis, iyi maaşlarla mümkün oluyor. Kulüplerin istenen başarıları yakalaması için, Avrupa’daki kulüplerle mücadele etmesi için bunun gerekli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Başkan Özbek, Bankalar Birliği ile imzalanan yapılandırma anlaşmasından çıkmaya hazırlandıklarını tekrarladı. Anlaşmanın esnetilmesi konusunu Bakan Şimşek’le görüştüklerini belirten Özbek, “Galatasaray olarak bu yapılandırma anlaşmasından çıkmak istiyoruz. Projelerimizi bakana anlattık. Şu anda elimizi kolumuzu bağlayan bu yapılandırma anlaşmasından çıkma arzusu olan tek kulüp, Galatasaray. Geldiğimiz noktada faydalı ortam kalmamıştır. Biz yapılandırma anlaşmasından çıkmayı hedefe koymuştuk. Çok kısa sürede anlaşmadan çıkacağız” diye konuştu.

“TETE LEGAL TRANSFER”

Başkan Dursun Özbek, Brezilyalı oyuncu Tete için Shakhtar Donetsk cephesinden yapılan son açıklamaları da değerlendirdi. Özbek, “Tete transferinde uluslararası boyuttaki kurumlardan görüş aldık. Oyuncusunu kaybeden her takımın belli bir yaklaşımı vardır. Konuyla ilgili endişemiz bulunmamaktadır. Tete transferi legal bir transferdir. Öyle olmasaydı federasyon Türkiye’de oynamasına izin vermezdi” dedi.

BASKETBOLA YENİ SPONSOR

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Galatasaray’ın yeni sezonda isim ve forma sponsoru belli oldu. Sarı-kırmızılı ekibin isim ve forma sponsorluğunu Ekmas Group üstlendi. Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park’ta gerçekleştirilen törene Başkan Dursun Özbek, Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur, Ekmas Group Onursal Başkanı Rafet Ekmekçioğlu ve yönetim kurulu başkanı Özgür Ekmekçioğlu katıldı.

Başkan Özbek ve Erden Timur destekleri için Rafet Ekmekçioğlu’na teşekkür etti. Galatasaray’ın yanında yer almaktan mutluluk duyduklarını vurgulayan Özgür Ekmekçioğlu ise “Adı sponsorluk ama iş ve gönül birlikteliği olan bu proje içerisinde yer almanın kıymetini çok iyi biliyorum. Bu iş birliğini uzun vadede sosyal sorumluluk projeleriyle birlikte sürdürmek istiyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx