Dev Kripto Varlık Yöneticisinden Bitcoin ETF İçin Yeni Hamle!

En büyük kripto varlık yöneticisi Bitwise, SEC’in en önemli endişelerini gidermeye çalışıyor. Bu doğrultuda Bitwise, Bitcoin ETF uygulamasında büyük bir güncelleme yaptı.

Bitwise, Bitcoin ETF için önemli güncelleme yaptı!

Bitwise, devam eden Bitcoin ETF başvurusuna ilişkin önemli bir güncelleme yaptı. Bloomberg ETF Analisti James Seyffart, kısa süre önce attığı bir tweetle gelişmeyi kripto topluluğuyla paylaştı. Seyffart’ın paylaşımı, Bitwise’ın ETF başvurusunda yaptığı son değişikliğe ışık tutuyor. Ayrıca, nadir olan bu ürün arayışına zorlayıcı yeni bir boyut getiriyor.

Firmanın son değişikliğinin merkezinde, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) önceki ETF başvurularını reddetme nedenlerinden her biri olan 8 “Anlaşmazlığı” titizlikle ele alan ve çürüten özel bir bölüm yer alıyor.

Bitwise’ın ETF güncellemesinde öne çıkan noktalar

İlk anlaşmazlık Bitwise’ın IS (Bilgi Payı) ve CS (Katılımcı Payı) gibi “klasik” fiyat keşif ölçütlerini kullanmasına odaklanıyor. SEC, Buccheri ve arkadaşlarının yaptığı bir çalışmaya atıfta yaptı. Bu bağlamda Bitwise’ın bu ölçütlere ilişkin akademik endişeleri kabul etmesiyle ilgili endişelerini dile getirdi. Ancak Bitwise, verilerdeki seyrekliğin getirdiği yanlılığın aslında CME Bitcoin vadeli işlem piyasasının fiyat keşfine yol açtığı argümanını güçlendirdiğini savunarak buna karşı çıkıyor.

İkinci anlaşmazlık Bitwise’ın analizinin sıklığı etrafında dönüyor. SEC, gün içi gibi farklı frekanslar yerine neden günlük sonuçların seçildiğini sorguluyor. Bitwise, fiyat keşfi metriklerinin makul bir süre boyunca istatistiksel analiz gerektirdiğini belirtiyor. Ayrıca, günlük bazın kullanılmasının akademik çalışmalarla tutarlı olduğunu kaydediyor. Bu doğrultuda, trendlerdeki potansiyel zamana bağlı değişikliklerin daha iyi anlaşılmasını sağladığını vurgulayarak seçimini savunuyor.

Bitwise’ın spot Bitcoin ETF yolculuğu

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitwise, Haziran ayında spot Bitcoin ETF’si için başvurusunu yeniden yaptı. Bu hareket, önde gelen varlık yöneticisi BlackRock’ınki de dahil olmak üzere ETF başvuruları furyasını takip etti. Ancak, olaylar şaşırtıcı bir şekilde gelişti. Bitwise, 3 Ağustos’ta “Bitcoin ve Ethereum ETF Piyasa Değeri Stratejisi” başvurusunu geri çekti. Bunun için SEC’e yeni bir başvuru yaptı.

Şirketin ETF onayını almaya yönelik daha önceki taahhüdü göz önüne alındığında, başvurunun geri çekilmesi bir şok etkisi yarattı. Bitwise, teklifini iyileştirmek, SEC’in endişelerini gidermek için gayret gösterdi. Ayrıca, düzenlenmiş, güvenli ve şeffaf bir Bitcoin ETF’si için durumu ortaya koymak için aktif olarak çalıştı. Başvurusunda yapılan son güncelleme, şirketin bir Bitcoin ETF’sini piyasaya sürme konusundaki kararlılığının devam ettiğini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx