Altın ve dolarda Türkiye’yi de ilgilendiren flaş gelişme var…Rakamı duyan döviz bürosuna koşuyor

Dolar kuru için flaş gelişme! 27 TL bandında sıkışan DolarTL yükselişine devam diyor. Yatırımcılar ‘Dolar yükselecek mi, düşecek mi? Dolar 30 TL’yi aşacak mı?’ sorularını araştırırken dev bankadan flaş tahmin geldi. Amerika’nın en ünlü bankasından çarpıcı Türkiye raporu. Elinde doları olanlar dikkat! Dünyaca ünlü banka tarih verip duyurdu. Rakamı duyan döviz bürosuna akın ediyor.

Elinde dolar olanlar dikkat! Ekim ayı ile birlikte yükselişine devam eden DolarTL 27 lira bandında sıkılmış durumda. Yatırımcılar ‘Dolar yükselecek mi, düşecek mi? Dolar alınır mı, satılır mı? Dolar 30 TL’yi aşacak mı?’ sorularını araştırırken dev bankadan korkutan tahmin geldi. Amerika’nın ünlü bankalarından biri Türkiye’de yıl sonu görülmesi beklenen dolar tahminini güncelledi. Elinde doları olanlar dikkat! Dünyaca ünlü banka tarih verip duyurdu!

Amerika’nın önde gelen bankalarından biri, Türkiye’de yıl sonuna dair dolar kuruna ilişkin önemli bir tahminde bulundu. Bankanın analistleri, Türk lirasının dolar karşısındaki değer kaybının devam edeceğini ve yıl sonunda doların TL karşısında belirli bir seviyeye ulaşabileceğini öngörüyor.

Bank of America’nın tahminine göre, dolar/TL kuru 2023 yılının son çeyreğinde 30 seviyesine yükselecek. Bu durum, Türk Lirası’nın dolar karşısında değer kaybetmeye devam edeceğini ve ekonomik belirsizliklerin etkisiyle döviz kurlarının yükseleceğini gösteriyor.

Bankanın analistleri ayrıca, petrol fiyatlarındaki artışın potansiyel volatilite yaratması ve net petrol ithalatçısı Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EEMEA) bölgesindeki ülkelerin para birimlerinin performansını düşüreceğini belirtti. Bu da Türk Lirası’nın değer kaybının sadece iç faktörlerden değil, küresel faktörlerden de etkilenebileceğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx