Afganistan’ın kuzeydoğusunda düşen Rus uçağının 6 yolcusundan pilot da dahil 4’üne canlı ulaşıldı

Afganistan’ın kuzeyindeki Badakhshan vilayetinde düşen Rusya’ya kayıtlı Falcon 10 tipi uçakta 6 yolcudan pilot da dahil 4’ü kazayı yaralı olarak atlattı.

RUSYA’YA GİDEN YOLCU UÇAĞI AFGANİSTAN’DA DÜŞTÜ

Rusya’nın başkenti Moskova’ya gitmek üzere kalkış yapan bir yolcu uçağının dün gece saatlerinde radardan kaybolduğu açıklandı. Yolcu uçağının Afganistan’ın kuzeyindeki Badakhshan vilayetinde düştüğü açıklandı.

DÜŞEN UÇAKTAN 4 KİŞİ SAĞ KURTULDU

Badakhshan Bilgi ve Kültür Bakanlığından yapılan açıklamada uçağın Topkhaneh dağlık alanında düştüğünü doğruladı. Ölü ve yaralıların olduğu kaydedildi. Olayla ilgili yeni gelişme yaşandı. Uçaktaki 6 yolcudan pilot da dahil 4’üne canlı ulaşıldığı belirtildi.

Dassault Falcon 10

“UÇAK HİNDİSTAN’A AİT DEĞİL”

Afganistan tarafından yolcu uçağının Hindistan’a ait olduğuna ilişkin açıklamaya Hindistan’dan yalanlama geldi. Hindistan Havacılık Bakanlığı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, uçağın Hindistan’a ait olmadığını duyurdu. Açıklamada, “Afganistan’da meydana gelen talihsiz uçak kazası ne Hindistan’a ait bir tarifeli uçak ya da tarifesiz (charter uçağı değildir” ifadeleri kullanıldı.

RUSYA: UÇAKTA 6 KİŞİ VARDI

Rus Havacılık İdaresi ise yaptığı açıklamada, uçağın Özbekistan üzerinden Moskova’ya hareket ettiği sırada dün akşam saatlerinde Afganistan üzerinde radardan kaybolduğunu duyurdu. açıklamada, Rusya’ya kayıtlı uçağın Fransız yapımı Falcon 10 tipi olduğu ve ilk belirlemelere göre uçakta 4’ü mürettebat 6 kişinin bulunduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx