Zekeriya Öz ve Celal Kara’nın yurt dışına kaçmasına kaymakam yardımı

2015 yılında yurt dışına kaçan FETÖ savcıları Zekeriya Öz ile Celal Kara hakkında soruşturma devam ederken, yeni bir gelişme yaşandı.

İki firari FETÖ savcısını yurt dışına kaçıran ismin kimliği belirli oldu.

Kaçışı ayarlayan isim ise FETÖ kontağı nedeniyle ihraç edilen ve tutuklanan Ardahan Posof’un eski kaymakamı Ufuk İhtimam Alibeyoğlu…

İddianameye gelen ihbar

Sabah gazetesinden Dilhan Dumanoğlu’nun haberine nazaran Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Alibeyoğlu hakkında silahlı terör örgütüne üye olmak hatasından 15 yıla kadar mahpus istemiyle iddianame hazırlandı.

Hazırlanan iddianameye gelen bir ihbara nazaran Alibeyoğlu’nun, firari FETÖ terör örgütü üyesi iki savcıyı devletin kendisine tahsis ettiği araçla kaçırdığı belirtildi.

Ermenistan’a gittiler

İhbarda, haklarında çıkarılan yakalama kararından 12 saat evvel 10 Ağustos 2015’te Sarp Hudut Kapısı’ndan yurtdışına firar eden eski kumpas savcıları Zekeriya Öz ile Celal Kara’nın Alibeyoğlu tarafından Ermenistan’a kaçırıldığı bilgisi yer aldı.

Makam aracıyla…

Trabzon Vilayet Emniyet Müdürlüğü ve Başbakanlık Bağlantı Merkezi’ne yapılan ihbarlarda, firari savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara’nın Sarp Hudut Kapısı’ndan kaçtıktan iki gün sonra, Posof Kaymakamı Alibeyoğlu’nun devlet tarafından kendisine tahsis edilen makam aracı ile Türkgözü Hudut Kapısı’na giderek savcılarla buluştuğu, Öz ve Kara’yı makam aracı ile Ermenistan’a kaçırdığı aktarıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.