Twitter’ın yeni CEO’su Parag Agrawal’ın yolu Antalya’dan geçmiş

Silikon Vadisi’nin en önemli şirketlerinden birisi olan Twitter’da yaşanan üst düzey değişim uluslararası kamuoyunda gündem olurken yeni CEO Parag Agrawal ile ilgili bir Türkiye detayı ortaya çıktı…

Parag Agwaral’ı tebrik eden Hint yetkililer, bu fotoğrafı paylaştı.

Uluslararası kamuoyu ve teknoloji/yazılım dünyası tarafından çok tanınmayan Agrawal’ın henüz 17 yaşındayken yolunun Türkiye’den geçtiği öğrenildi… Microsoft’ta çalışarak iş dünyasına girmeden 5 yıl önce Agrawal’ın Antalya’da düzenlenen Uluslararası Fizik Olimpiyadı’na katılan heyette yer aldığı belirlendi.

Agwaral, Twitter’ın CEO’luk koltuğunu Jack Dorsey’den devraldı.

O dönem Antalya’da düzenlenen ve birçok ülkeden katılımcının yer aldığı etkinlikte Agrawal, altın madalya kazanan isimlerden biri oldu. Aldığı puan ile altın madalyaya hak kazanan ve 15’inci olan Agrawal’ın o etkinlikte çekilmiş fotoğrafı da ortaya çıktı.

2001’de düzenlenen etkinlikte Agrawal altın madalya alarak 15’inci sırada yer aldı.

İSTANBUL’DA ÇEKİLEN FOTOĞRAFLA TEBRİK ETTİLER

Hindistan hükümeti bünyesinde çalışmalarını sürdüren HBCSE’nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda Agrawal’ın Antalya’da çekilmiş fotoğrafı da yayınlandı.

HBCSE, “Uluslararası Fizik Olimpiyadı’nda altın madalya kazanan Parag Agrawal’ın Twitter’ın CEO’su olmasından dolayı çok mutluyuz. İşte burada 2001 yılında İstanbul, Türkiye’de çekilmiş bir fotoğraf” paylaşımını yaptı. Yapılan açıklamada Agrawal’ın tebrik edildiği de belirtildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.