TMSF’den “evim” mağdurlarına SMS daveti uyarısı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunca (TMSF) kontratların evre teslimine ait, dün akşam prestijiyle “evim” şirketi mağduru vatandaşların telefonlarına kısa bildirilerin gelmeye başladığı, ama davet gelmeden şubelere gidenler sebebiyle oluşan izdihamların süreçleri yavaşlattığı bildirildi.

TMSF’den yapılan açıklamada, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunca “evim şirketleri”ne yönelik şikayetler üzerine, 1 Temmuz 2021’de 21 firmanın faaliyetlerini durdurma kararı alındığı ve tasfiye süreçleri için TMSF’yi görevlendirdiği anımsatıldı.

Açıklamada, TMSF’ye devredilen şirketlerin, geride yaklaşık 45 bin mağdur bıraktığı bildirilerek, 15 Nisan 2022’de yürürlüğe giren yeni kanunla birlikte, mağdur edilenlerin kontratlarının, faaliyetlerini sürdüren şirketlere devredilmesine imkan sağlandığı hatırlatıldı.

TMSF’nin dün yaptığı açıklamayla, mukavelelerinin devredilmesini bekleyen 45 bin mağdura müjdeli haber verdiği ve mukavelelerin bölüm teslimine başlandığı anımsatılan açıklamada, şu tabirlere yer verildi:

“Artık mağdurların önünde iki seçenek var; isteyen yeni şirkette taksitlerini ödemeye devam edecek, isteyen bugüne kadar yatırdığı parasını geri alabilecek.

TMSF dün yaptığı açıklamada, yeni şirkete başvururken izdiham olmaması ve süreçlerin uzamaması için de mağdurları uyardı. Telefonla kısa bildiri gelmeden, mağdurların yeni şirketlerine gitmemesi tavsiye edildi.

Dün akşam prestijiyle mağdur vatandaşların telefonlarına kısa bildiriler gelmeye başladı. Lakin davet gelmeden şubelere gidenler sebebiyle oluşan izdihamlar, süreçleri yavaşlatıyor.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.