Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı’ndan şaşırtan sözler!

Dünyada birilerinin büyük oyunlar oynadığını belirten Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, “Bir bakarsınız bir ekip mecmuaların kapaklarında kuru başlar, bir buğday başağı formunda bir dehşet ortamına sürüklemek gayesiyle dünyaya verilir, daima kıtlık haberleri verilir, ancak bunların ne kadarı gerçektir? Yıllardır söylenir büyük iklim olayları olacak diye, bunların ardında ne vardır, bunu vakit içerisinde göreceğiz. Kimsenin kıyamet senaryolarına, bizlerin umudunu kırmasına müsaade vermedik. Türkiye’nin rastgele bir bahiste eksiği yok, fazlası var” sözlerini kullandı.

Coca-Cola Vakfı’nın, TOBB ve Habitat Derneği ile kırsal alanda yaşayan ve kendi imkanlarıyla üretim yapan bayanlara yönelik ‘Kız Kardeşim Projesi’nin, toplam 10 vilayette bayan girişimcilere ulaşılması hedeflenen 2022 yılı programı, Nevşehir’de başladı.

“KADINLARI TOPLUMSAL OLARAK GÜÇLENDİRMEYE ODAKLANDIK”

Programda konuşan Coca-Cola Türkiye Genel Müdürü Başak Karaca, “Coca-Cola olarak toplumsal ve ekonomik hayatta bayanları güçlendirmeye odaklandık. Kız Kardeşim Projesi 7 yılda Türkiye’nin dört bir yanından 400 binden fazla bayana ulaştı. Bu sayı bize bayanlarımızın ne kadar gözü pek, ne kadar kararlı, ne kadar azimli olduğunu gösteriyor. En kıymetlisi yeniliğe ne kadar açık, öğrenmeye ne kadar tutkun olduklarını gösteriyor. Kâfi ki gerekli motivasyonu ve takviyesi alabilsinler. Tarım ve Orman Bakanlığı ile başlattığımız iş birliği, bu manada bizim için büyük değer taşıyor. İş birliği çerçevesinde oluşturduğumuz; Kız Kardeşim Eğitim programı ile tarım bölümünde kıymetli bir yeri olan bayanlarımıza ulaşıyoruz. Ticari faaliyetlerini bir adım öteye taşımalarına takviye olmaya çalışıyoruz” dedi.

“TARIM, DÜNYANIN GÜNDEM MADDESİ”

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider de yaptığı konuşmada, tarımın son iki yılın akabinde hem ülkemizin ve hem de dünyanın en değerli gündem hususu olduğunun altını çizerek, şunları söyledi:

“Hemen kuzeyimizde baş gösteren, daha evvel yıllardır güneyimizde baş gösteren ancak aslında hiç bitmeyen bir yangın yerinin ortasında bir sulh, bir barış adası, bir refah adası Türkiye, emin adımlarla yoluna devam ediyor. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

“KITLIK HABERLERİNİN NE KADARI GERÇEK, GÖRECEĞİZ”

Elbette dünyada birileri büyük oyunlar oynar, vakit zaman oyun kurar, vakit zaman buna uygun aparatlar dener yahut bunları icra etmeye çalışır. Bir bakarsınız bazen bir kadro mecmuaların kapaklarında kuru başlar, bir buğday başağı formunda bir kaygı ortamına sürüklemek gayesiyle dünyaya verilir, daima kıtlık haberleri verilir, lakin bunların ne kadarı gerçektir. Yıllardır söylenir büyük iklim olayları olacak diye, bunların gerisinde ne vardır, bunu vakit içerisinde göreceğiz.

“KIYAMET SENARYOLARINA MÜSAADE VERMEDİK”

Türkiye olarak çok değerli bir tarım ihracatçısı ülke olmamızın ötesinde, biz yalnızca kendi kendimize yetmiyoruz, civar coğrafyayı da, yer yer dünyayı da besliyoruz. Türkiye çok büyük bir ülke, ziraî hasılatta son 20 yılda bu oranlar değişir, elbette bölüme nazaran vakit zaman farklılık arz eder, lakin ortalamasını söyleyecek olursak yaklaşık 6 kat büyümüş bir Türkiye var. Kimsenin kıyamet senaryolarına, kimsenin bizlerin umudunu kırmasına ya da önümüzdeki aydınlık günlere hakikat emin adımlarla yürüyen büyük Türkiye ülküsünü hırpalamasına müsaade vermedik. Türkiye Allah’ın müsaadesi ile rastgele bir hususta eksiği yok fazlası var.” sözlerini kullandı.

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.