Stephen Hawking’in eşyaları sergilenmeye başlandı

Bilim Müzesi sergisinin içeriği hakkında yaptığı açıklamada, “İlk kez sergilenecek öne çıkan nesneler arasında, Hawking’in doktora tezinin nadir bir kopyası, tekerlekli sandalyesi ve Hawking’in en değerli ofis eşyalarından biri – akademik karalamalar ve şakalarla dolu bir kara tahta yer” alıyor ifadelerini kullandı.

Stephen Hawking’in ikonikleşen sandalyesi de yer aldı.

Stephen Hawking İş Başında Sergisi’nde, Hawking’in dünyada sadece 5 tane bulunan doktora tezi ‘Genişleyen Evrenlerin Özellikleri’ de yer aldı.

Hawking’in tezinin bir kopyası da sergide yer aldı.

OFİSİNDEKİ EN DEĞERLİ EŞYASI

Hawking’in kara tahtasıyla ilgili yapılan açıklamada, “Bir bilim insanı olarak Hawking, işbirliğine eğlenceli bir yaklaşım getirdi. Bu, Hawking’in en değerli eşyalarından biri ile örneklendi: 1980’deki Superspace ve Supergravity konferansından karalama kaplı bir karatahta” denildi.

Ünlü bilim insanının en değerli eşyası olarak bilinen kara tahta için özel bir sistem kullanıldı.

Konferansa katılan delegeler, kara tahtayı birbirleri hakkında denklemler, karikatürler ve fıkralarla kapladı. Hawking bu hatırayı çerçeveletip ofisine astı ve Bilim Müzesi’nin küratörleri, kara tahta üzerindeki tebeşirin kaybolmaması için tebeşir tozunu stabilize etti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.