Sinan Engin ve Ertem Şener eleştirdi: Terim belgeselinde Hakan Şükür neden yok?

Fatih Terim’in hayatını mevzu alan “Terim” belgeseli, dijital medya platformu Netflix’te 15 Eylül’de gösterime girdi. Belgesel içinde olanlar ve olmayanlarla gündem olmaya devam ederken Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol programında Sinan Engin ve Ertem Şener, belgeselde Hakan Şükür ve Arif Erdem’in yer almamasını eleştirdi.

‘O FUTBOLCUNUN YAPTIKLARINI VERİRİM’

“Bazı şeylere takılmam. Ben o futbolcuların gollerini ve yaptıklarını belgeselde verirdim” diyen Sinan Engin, “Hakan Şükür ve Arif Fazilet goller atmış, tarihi muvaffakiyetler elde etmişler isimleri bile geçmiyor. Şu an ne yapmış, neredeymiş, firardaymış bunlar beni ilgilendirmiyor. Bu devletin kendi sorunu arkadaş. Ben burada söylüyorum.

Bu adam goller atmış, tarihe ismini yazdırmış. İsmi olmalıydı bence. Yarın bir gün Türkiye’ye gelecek hesabını da verecek. Herkes veriyor hesabını. O da gelsin versin. Fatih Terim yahut belgeseli yapanlar herhalde reaksiyon alırız diye kullanmadılar. Dediğim üzere bunları ve bu çocukların yaptıklarını yok edemezsin. O da gelecek şayet varsa cürmü yargılanacak yahut cezasını çekecek. Ben futbol adamıyım arkadaş beni ilgilendirmiyor öteki ne yaptığı” dedi.

‘FUTBOLCULUK DEVRİNDEKİ HAKAN ŞÜKÜR SİLİNEMEZ’

Programın sunucusu Ertem Şener ise ”Hakan Şükür’ün futbolculuk periyodunda attığı goller bence de verilmeli. Hertha Berlin, Leeds United maçı ve daha birçok maç Hakan Şükür’ün tarihe geçtiği maçlar. Futbolculuk periyodundaki Hakan Şükür silinemez” dedi.

Şükür, Gülen Cemaati mensubu olarak bilinirken, AK Parti’den de milletvekilliği yapmıştı. Şükür hakkında Cemaat davası kapsamında yakalama kararı da bulunuyor. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.