Rusya’dan Ukrayna’ya yeni tehdit: Kırım’a saldırırsanız sizi kıyamet bekliyor

Rusya’nın eski Devlet Lideri ve şu anda Güvenlik Kurulu Lider Yardımcısı olan Dmitriy Medvedev, Ukrayna-Rusya Savaşı ve Rusya’nın batı ile alakalarına dair kıymetli açıklamalarda bulundu.

Medvedev, Ukrayna idaresinin Kırım’ı, Rusya’dan geri almak ve Kırım Köprüsü’ne akın düzenlemek üzere telaffuzlarına yönelik, “Zaman vakit bir kadro açıklamalarla ortaya çıkan birtakım yüceltilmiş kanlı palyaçolar bizi tehdit etmeye çalışıyor. Kırım’a yönelik ataktan bahsediyorum. Bu türlü bir şey olması durumunda Ukrayna için kıyamet günü gelecek. Çok süratli ve sert bir formda olacak ve saklanmak mümkün olmayacak. Tekrar de bu çeşit açıklamalarla genel durumu kışkırtmaya devam ediyorlar” sözlerini kullandı.

“Batı bizi kıskanıyor”

Batılı ülkeler ile yaşadıkları tansiyona de değinen Medvedev, “ABD ve kimi Avrupa ülkelerinin gayesi, Rusya’nın gelişimini mümkün olduğunca engellemektir. Birçok istikametten bizi ve yeteneklerimizi kıskanıyorlar. Dünyayı olduğu üzere algılamalıyız. Ülkemiz tüm devletleri mutlu edemez. Mutlu etmeye çalışan devletler, egemenliklerini ya büsbütün ya da kısmen kaybederler. İşte o vakit oburlarının uydu devleti olursunuz. Çok uzun müddettir ülkemiz kendine yetiyor ve kimsen uydusu değil” şeklinde konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.