Pornhub idaresinde sarsıntı: CEO Antoon ve Operasyon Şefi Tassillo istifa etti

Dünyanın en tanınan yetişkin içerik platformlarından Pornhub’ın reşit olmayan ve isteği olmayan şahısların yer aldığı görüntüleri engellemeye yönelik içerik denetleme sistemindeki kusurlara dair çıkan haberlerin ardından, Pornhub’ın sahibi MindGeek şirketinin CEO’su Feras Antoon ve Operasyon Şefi David Tassillo, misyonlarından istifa etti.

Sputnik’in haberine nazaran; şirketin bir sözcüsü, bir yıla yakın müddettir MindGeek’te yönetimsel değişikliklerin planlandığını, Antoon ve Tassillo’nun ise şirketteki hissedarlığının süreceğini kaydetti.

UZUN MÜDDETTİR ELEŞTİRİLİYORDU

Pornhub reşit olmayan çocukların, cinsel hücum mağdurlarının ve isteği olmayan yetişkinlerin görüntülerine konut sahipliği yaptığı için uzun müddettir eleştiriliyor. Bunun engellenmesi tarafında bir siyaseti olmasına karşın geçtiğimiz günlerde New Yorker’da yayınlanan bir makalede, Pornhub’da görüntüleri yayınlanan reşit olmayan genç kızların bu görüntüleri kaldırmak için verdikleri gayret anlatılmıştı.

Daha evvel de the Verge, eski bir Pornhub moderatörünün rahatsız edici görüntüleri kaldırmak istediğini, lakin görüntülerin tekrar ortaya çıkmaya devam ettiğine dair tecrübesini husus edinen bir yazı yayınlamıştı.

Pornhub istek dışı bir halde görüntülerin paylaşılmaya devam etmesi nedeniyle daha evvel dava edilmişti. Platform bunun üzerine, onaylanmamış kullanıcıların görüntülerini silmeye başlamış lakin bu da reşit olmayan ve isteği olmayan şahısların görüntülerinin paylaşılmasını engellemeye yetmemişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.