PlayStation, dev oyun firmasını satın almış olabilir!

Oyun sektörünün son aylarda gördüğü en büyük atılım, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasıydı. Microsoft bunu, Xbox’a özel daha kaliteli oyunlar çıkarmak ve Call of Duty gibi dev yapımların Xbox’ta daha iyi deneyim sunması için yapmıştı. Bu hamlenin ardından PlayStation ve Xbox arasındaki özel oyun savaşında rüzgarlar daha sert esmeye başlamıştı. Bu olaydan sonra PlayStation’ın, yani çatı şirket olarak Sony’nin sonraki hamlesini bekliyorduk. Söylentilere göre Sony, PlayStation markasına katmak için dev oyun firması Warner Games için hazırlıklara başladı.

PS5 özelliklerinde bilgisayar toplasak fiyatı ne olur?

Warner Games, PlayStation’a satılmış olabilir

Dünyaca ünlü dağıtım şirketi Warner Bros’un, oyun dağıtımı yapan stüdyosu da sektörde oldukça popüler. Bugüne kadar Batman ve Injustice gibi serileri iyi bir şekilde video oyununa uyarladılar ve bunlarla geniş bir kitle elde ettiler. Söylentiye göre Warner, şirketin oyun bölümünü satışa çıkarmıştı ve Sony de satın almaya ilgili. Ünlü analist Imran Khan tarafından ortaya atılan iddia, pek fazla destek taşımasa da dikkate değer görünüyor.

Interested parties include EA, Take-Two, Microsoft, Sony, Tencent, Netease, and PUBG Corp. WBD wants to sell studios and license IP, supposedly.

— Imran Khan (@imranzomg) April 29, 2022

Analist, Warner Bros.’un oyun bölümünün satılık olduğunu iddia etse de sonraki söylentiler, bu bölüme en çok Sony’nin ilgili olduğunu söylüyor. Zaten oyun sektöründeki en sıkı rekabeti sürdüren firmalardan biri Sony olduğu için bu söylentilere sıcak bakabiliriz. Yine aynı kaynakta belirtilene göre Warner, oyun stüdyosu ile birlikte Batman ve Harry Potter gibi oyunların haklarını da elden çıkarıyor.

Warner GamesWarner Games

Eğer bu satın alım gerçekleşirse Microsoft’a bir cevap verilmiş olacak, ancak Activison Blizzard’ın satın alınması kadar büyük değil. Zira Activision Blizzard, Warner’ın oyun bölümünden daha çok tanınan ve daha büyük kitlelere ulaşmış bir firma. Yine de Microsoft’un biraz panikleyeceğini tahmin etmek zor değil.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.