Nathan Redmond: Oyun temposu Premier Lig’den daha düşük 

Beşiktaş’ın İngiliz futbolcusu Nathan Redmond, “Süper Lig’deki oyun temposunun Premier Lig’den daha düşük olduğunu söyleyebilirim” dedi. 

Beşiktaş’ın yeni transferlerinden İngiliz futbolcu Nathan Redmond, Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Beklediğinden çok daha uygun bir lig olduğunu söz eden Nathan Redmond, “Beklentilerimden çok daha yeterli burası. Tesis ortamı, alanlar, stadımızın atmosferi çok düzgün. Bizim stadımızdaki atmosfer İngiltere’dekine benzeri. Oyun temposu manasında Premier Lig’den daha düşük olduğunu söyleyebilirim. İngiltere’de maçların nasıl geçtiğini anlamayabiliyorsunuz zira tempo çok süratli. Tahminen Üstün Lig’de oyun temposunun daha ağır olduğunu söyleyebilirim. İngiltere üzere bir yerden geldikten sonra burada doğal ki bir fark oluşturuyor benim için. İngiltere’de de oyuncu bazen hakemi aldatmaya yönelik fauller almaya çalışıyorlar lakin hakemler buna inanmadıkları için oyun devam ediyor. Türkiye’de bazen kolay fauller veriliyor. Bu da oyunun akışını zedeliyor lakin biz şampiyonluğa oynayan bir grubuz. Rakiplerimiz de bizden puan almak için oyunu yavaşlatmaya, baskımızı hafifletmek için bir ekip durumlara girebiliyorlar. Bununla da çaba edeceğiz” diye konuştu.

“TARAFTARIN GÖSTERDİĞİ SEVGİ VE TAKVİYE İNANILMAZDI”

Redmond, siyah-beyazlı taraftarların ilgisinin kendisini etkilediğini lisana getirerek, “Türkiye’ye geldiğimden beri hissettiğim en değerli şey taraftarının bitmek bilmeyen sevgisi ve takviyesi. İki maç boyunca istediğimiz sonuçları alamasak da taraftarın gösterdiği sevgi ve dayanak inanılmazdı. Önümüzde bir haftanın üzerinde bir müddet var derbi için. Onlar için elimizden gelenin en düzgününü yapacağız” formunda konuştu.

“GUARDİOLA, GEÇEN SEZONKİ KADAR NEDEN ÂLÂ OLMADIĞIMI SORMUŞTU”

Southampton’da vazife aldığı devirde Manchester City Teknik Yöneticisi Pep Guardiola ile ne konuştuğuna yönelik soruya Redmond, “O maçta çok düzgün bir performans göstermemiştim. Evvelki dönem buna karşın iki maçta da Manchester City’ye karşı çok yeterli oynayıp bir gol atmıştım. O da bana evvelki döneme nazaran performansımın neden düştüğünü sordu. Ben de yeni hocayla defansif oynadığımızı söylemiştim. Benim ne kadar güzel oyuncu olduğumu söyleyip iltifatlarda bulundu. Konuşmanın genel konusu evvelki dönem oynanan maçlarla o dönemin kıyaslamasıydı. Geçen sezonki kadar neden yeterli olmadığımı sormuştu bana” sözlerini kullandı.

“BEŞİKTAŞ, PREMİER LİG DENEYİMİ OLAN OYUNCULARLA YENİ BİR KADRO KURDU”

Redmond, siyah-beyazlı ekibin Premier Lig deneyimi olan oyuncularla yeni bir kadro kurduğunu lisana getirerek, “Premier Lig dünyanın en uygun ligi bu ligde oynayan oyuncuların kadroya katkısı deneyimle birlikte çok kıymetli. Biz yeni bir kadroyuz. Birçok oyuncu yeni katıldı ve birbirimizi tanıyoruz, birbirimizin hangi özelliklerimizin daha yeterli olduğunu öğreniyoruz. Burada bu tecrübeyi getiren oyuncuların küme olarak gayesi Beşiktaş için maçlar kazanmak. Bunu da başaracağız” dedi.

“ISMAEL’İN PROJELERİNİ DİNLEDİKTEN SONRA BURAYA GELME İSTEĞİM ÇOK ARTTI”

Beşiktaş’a geliş süreci hakkında bilgiler veren Redmond, “İngiltere’den kimi teklifler vardı. Southampton’da menajerim ve ailem oradan çıkış için en düzgün tahlili bulmak için uğraş sarf ediyorduk. Beşiktaş’ın da ilgisi vardı. Hocayla, Dele Alli ile konuştuktan, buranın bana ilgisi de hoşuma gittikten sonra yeni bir maceraya atılmaya karar verdim. Konfor alanımdan çıkarak bu türlü farklı bir yere gelme konusunda daha net fikirlere sahip oldum. Bana gelen her teklifi anlatsam bu toplantı burada bitmez. Söylentilerle gerçekler ve resmi evrakların ortasında fark var, söylentiler olabilir. Buradaki öbür Premier Lig’den gelen oyuncuların standart üstü ekip oluşturduğunu gördüm. Hoca ile görüşmelerim de çok farklı tesirlere sebep oldu, onunla görüntülü görüşmeler yaptım. Ismael’in projelerini dinledikten sonra buraya gelme isteğim çok arttı” diye konuştu.

“LİG BİTTİĞİNDE NEREDE OLACAĞINIZ ÖNEMLİ”

Ligde son 2 haftanın sonuçlarının akabinde yapılan tenkitler ile ilgili konuşan İngiliz futbolcu şunları söyledi: “Şu anda 2 puan gerideyiz. Hayat da bu türlü, futbola emsal. Bazen mutsuz bazen memnun uyanırsınız lakin yataktan kalkıp güne başlamak zorundasınız. Dönem ekimde biten bir dönem değil mayısa kadar devam ediyor. Lig bittiğinde nerede olacağınız değerli. Maç kazanılır ve kaybedilir lakin değerli olan gayrete devam etmek. Bu da futbolun tabiatında olan bir şey. Şu ana kadar deneyimime nazaran taraftarımıza çok gereksinimimiz var. Bu iniş çıkışlarda taraftarın dayanağı çok kıymetli. Lig devam eden bir süreç, berbat bir durumda değiliz puan olarak.”

“DAVID BECKHAM, BURADAN KEYİF ALMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ”

Redmond, David Beckham’ın kendisine deneyimlerinden bahsettiğini tabir ederek “Kendisi İtalya’da, İspanya’da, İngiltere’de futbol oynadı. Mesleğinin en hoş vakitlerinin İngiltere dışında olduğu vakitleri söyledi. Burası ile ilgili tavsiye olarak da Vodafone Park’ın çok farklı bir atmosfere sahip olduğu için burayı düzgün değerlendirmem gerektiğini, buradan keyif almam gerektiğini söyledi” dedi.

“EN GÜZEL MEVKİLERİM SOL VE SAĞ KANAT”

En uygun mevkilerinin sol ve sağ kanat olduğunu tabir eden Redmond, “17 yaşlarındayken Birmingham’daki teknik yöneticim beni farklı durumlarda oynatmıştı. 8, 9 ve 10 numara yeri geldi kanat bek üzere konumlarda oynadım. Bunun bana getirisi genç bir oyuncu olarak A ekipte oynamam için bonus oyuncu özelliklerine sahip olmamdı. Oyunu anlamak için farklı konumlarda vazife almamın ehemmiyetini söylemişti. Bunların bana getirisi çok oldu” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.