Mustafa Sarıgül: Türkiye masalara mahkum değil

Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri Sarıgül, Çankırı E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu önünde basın açıklaması yaptı.

Sarıgül, Türkiye genelindeki cezaevlerini gezdiğini belirterek, “Bugün Türkiye’mizin 50’nci cezaevindeyim. Bütün cezaevlerini tek tek dolaşacağım. En son davetimizi da Pınarhisar Cezaevi’nin önünden yapacağım. 9 Nisan tarihinde bir af davetinde bulundum. Af davetimiz siyasi bir davet değil, vicdani bir davettir. Bakanlar konseyimiz, bu davetimize kısmen de olsa yanıt verdi. Yarı açık cezaevlerindeki mukadderat mahkumlarının mühletleri uzatıldı. İnşallah onların mühletleri dolmadan daima birlikte toplumsal barış affını sağlayacağız. Kardeşlik hukukunu sağlayacağız. Vatanımıza karşı işlenmiş kabahatler, bayrağımıza karşı toprağımıza karşı işlenmiş hatalar, bayan cinayetleri, çocuklarımızla ilgili çocuk tacizcileri ve uyuşturucu baronları bu kapsamın büsbütün dışındadır. Bu af davetimizin bir an evvel parlamentodan çıkacağını, 250 bin yazgı mahkumunun anneleriyle babalarıyla çocuklarıyla buluşacağı günün yakın olduğunu söz etmek istiyorum” diye konuştu.

‘TOGG, TÜRKİYE’NİN GURURU’

Sarıgül, yerli araba TOGG ile ilgili soruya “TOGG, Türkiye’nin gururudur. TOGG yüzde 80 yerli montajlı, Türkiye’mizin birinci arabası olacak. İnşallah ileride de yüzde 100’ü yerli olacak. O nedenle Alman, Fransız, İtalyan, İngiliz otomobillerine güle güle, beğenilen geldin TOGG. Sayın bakandan da ricam, TOGG çıktıktan sonra da yabancı otomobillere teşekkür edelim, yerli otomobilimiz TOGG’u kullanalım. TOGG’a herkesin sahip çıkmasını ehemmiyetle bekliyorum” cevabını verdi.    

Mustafa Sarıgül, gazetecilerin sorusu üzerine ise “6’lı masa için bir şey söylemek bana düşmez lakin Türkiye masalara mahkum değildir. Türkiye iki ittifaka mahkum değildir. Türkiye her vakit demokrasi içerisinde alternatif üretir. Siyasi partiler ortasında iş birliği ve güç birliği her vakit yapılmalıdır. Bu demokrasinin kıymetli bir göstergesidir” diye konuştu. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.