İmam Mehmet Şükrü Dörtbudak’ın amacında bayanlar ve çocuklar var

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Mevlana Halid Camii İmamı Mehmet Şükrü Dörtbudak’ın bayanları ve çocukları maksat aldığı ortaya çıktı. Dörtbudak mevzuyla ilgili konuşmalarının imajını, toplumsal medya hesabından paylaştı.

İlgili imajda Dörtbudak, bayanların tayt giymesiyle ilgili şunları söyledi: 

“Geçenlerde hanımla birlikte dedik ‘Çarşıda biraz alışveriş’ yapalım. Lakin yola çıktık ne çıkalım, yani çıktığına bin pişman oluyorsun. Gözünü yerden kaldırmayacaksın lakin kafana ne çarparsa önüne duvar mı geliyor? Bayan mı geliyor? Kim geliyor çarpacaksın yani. Kız çocuğunu görüyorum, zavallı eğitilmemiş, ana-baba öğretmemiş. Bacağında bir tayt, ince, deri rengi, başında da başörtüsü. ‘Kızım yazık günah değil mi? Niçin ayağına bir pijama, bir etek giymedin?’ dedim. ‘İşte pijamam var’ dedi.  Onu pijama zannediyor, onu örtü zannediyor. Bütün bedeninin sınırları, avret yerinin her tarafı ortada belirliyken, daracık ve sıkı sıkıya olan, deri renginde olan, bedeninin her şeyini muhakkak eden bir şeyi Allah aşkına söyleyin giysi olabilir mi, örtünme olabilir mi?”

PEDOFİLİYE MÜNASEBET YARATTI

Dörtbudak, diğer bir açıklamasında ise çocuklara elbise giydirilmesi nedeniyle pedofili kabahatinin arttığını savundu.

Dörtbudak, “Aile olarak, ana-baba olarak, reis olarak, çocuklarımızı âlâ eğitmek, İslam’a nazaran giysi kuşamlarını, namazlarını, ibadetlerini, kuranlarını… Bayram vesilesiyle görüyoruz sokaklarda, kız çocuklarına giydirdikleri elbiseler. Aman yarabbi. ‘E çocuktur.’ Çocuktur var mı? Çocuk kendinden alıştıracaksın. Çocuğun kolu, göğsü, her tarafı açık, atlet üzere elbiseler, küçük etek bacak açık ondan sonra pedofili cürümdür. Pedofili akımı sen körüklüyorsun. Sen insanların gözüne tahrik edici şeyler ortaya koyarsan, batının getirdiğinden giysiyi, edebi, ahlakı aileye koyarsan, çoluk çocuğuna yaşatırsan olağan ki toplum bozulur, doğal ki pedofilik hatalar da artar. Tavşana kaç diyoruz, tazıya tut diyoruz. Evvel hatası, aksiyonu oluşturacak ortamları yok etmek lazım” tabirlerini kullandı.

“İSTİSMARI LEGAL HALE GETİRMEKTEDİR”

Önce Çocuklar ve Bayanlar Derneği’nden Avukat Hediye Gökçe Baykal, Dörtbudak’ın bayanları ve çocukları gaye alan açıklamasını Cumhuriyet.com.tr’ye kıymetlendirdi. Baykal, İmam Mehmet Şükrü Dörtbudak’ın açıklamalarıyla pedofiliyi yasallaştırdığını söyledi.

Baykal, “Açıklamayı bir ‘kamu görevlisinin’ yapması durumu daha da vahim hale getiriyor. Her şeyden evvel çocuklara karşı cinsel istismar hatalarında fail ile empati yapmak yapılan en yaygın yanılgı. Bu yanılgıyı, çocuklara karşı işlenen bir cinsel kabahat için ‘Önce kabahati, aksiyonu oluşturacak ortamları yok etmek lazım’ diyen Dörtbudak’ın açıklamasında da görüyoruz. Bu görüş; cinsel istismara münasebet yaratmak ve yasal hale getirmektir. Lakin unutulmamalıdır ki hiçbir münasebet bu hareketi meşrulaştırmayacağı üzere hareketi legalleştirme kusuru da cürmün işlenmesinin önünü açar. Toplumdaki gericiliğin bir tezahürü olarak ortaya çıkan cinsel istismar cürümleri, çocuğun kapalı bir toplumda sessiz kalacağını, yaşadıklarını yakınlarıyla bile paylaşmayacağını kabulle çıkıyor. Evvel Çocuklar ve Bayanlar Derneği olarak çocuğun cinsel istismarı kabahatinin da bayana karşı şiddet cürümleri üzere politik olduğuna inanıyoruz” sözlerini kullandı. 

Baykal açıklamasının devamında, “Devlet vazifelisi sıfatını taşıyan kimseler tarafından yapılan bu tıp açıklamalar, maalesef bu kabahatlerin politik olduğu gerçeğini destekliyor. Çocukların insanca şartlarda, refah içinde büyüyebileceği bir ömür hayali kuruyoruz, bu hayali gerçekleştirmek için de çabaya devam edeceğiz” diye konuştu.

İLK DEĞİL 

Kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ve İmam Halil Konakcı bayanları amaç almıştı. Ünlü, “Müslüman bayana, islamın dışı bir dinden bayan tıpkı yabancı erkek kararındadır. Müslüman bayan, kafire bayanların yanında da erkek varmış üzere oturacak” derken, Halil Konakcı ise “Sokaklar kasap dükkanı üzere. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor artık” tabirlerini kullanmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.