Hidayet Türkoğlu: “Herkes ulusal formanın ne kadar manalı olduğunun bilincinde”

FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri B Kümesi’nde 3 Temmuz Pazar günü deplasmanda Büyük Britanya ile karşılaşacak olan A Ulusal Erkek Basketbol Takımı’nın medya gününde Türkiye Basketbol Federasyonu Lideri Hidayet Türkoğlu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Milli grupların her manada çok özel olduğunu belirten Türkoğlu, “Heyecanlı bir yaz bizi bekliyor. 3 Temmuz’da oynayacağımız Büyük Britanya maçı olsun, sonra ağustostaki maçlar olsun, kıymetli. Ülke olarak en heyecan duyacağımız eylül ayında başlayacak olan Avrupa şampiyonası için hazırlıklara grup olarak başladık, Ergin hoca idaresinde. Gerek NBA’den buraya dahil olan, gerekse Avrupa’da temsil eden, ülkemizde temsil edenler olsun, bütün arkadaşların ulusal gruba sahip çıkmaları bizi gururlu hissettirdi. Biz idare olarak her vakit grubumuzun gerisinde duran ve onları her fırsatta destekleyen, en düzgün imkanları sunan idare olduk. Burada elde edilecek muvaffakiyet ülkenin hem geçtiği süreçlerden moral motivasyon manasında, hem de elde edilecek muvaffakiyetin Türk basketbolunun Avrupa’da yükselişi manasına da kıymet katacaktır. Takımımıza şimdiden muvaffakiyetler dilemek istiyoruz. İnşallah ülkeyi gururlandırılacak muvaffakiyetler elde edilir” dedi.

“Milli grubun emin ellerde olduğunu söyleyebiliriz”

Herkes için yeni bir başlangıç olduğunu tabir eden Lider Türkoğlu, “Daha evvel A Ulusal Takım’da misyon yapmış Ufuk Sarıca ve Orhun Ene’ye buradan tekrar teşekkür etmek isteriz. Onlar da ulusal grup manasında daha uygun yerlere gelmesi için çalışan hocalarımız. Yeni bir süreci Ergin Ataman ile başlatıyoruz. Ergin hocamız son 2 yılda basketbolda kulüpler manasında Türkiye’ye çok büyük muvaffakiyetler katan ve kendisi geliştiren insan. Onun liderliğinde kurulan bir grup. Oyuncu kalitemiz gerek ülkemizi Amerika’da temsil eden 4 arkadaşımız, gerek Euroleague’de oynayan arkadaşlarımız ve Harika Lig’de fırsat buldukça yeterli performans gösteren arkadaşlarımız var. Hoş bir takım kuruldu. Bu bizim şu anki hazırlığımız açısından çok değer sarf ediyor. Gelecek açısından genç arkadaşları görünce ulusal ekibin emin ellerde olduğunu söyleyebiliriz. Biz onlara en âlâ imkanları sunup, en uygun yerde idman yapmalarını ve yalnızca basketbola konsantre olup alana çıktıklarında o formanın manasını, bedelini ülke olarak neler katacağını bilmeleri değerli. Gerisi zati hepsi yaptığı işi en güzel formda yapan profesyonel arkadaşlar. İnşallah bu süreci hoş bir halde yakından takip ederiz” diye konuştu.

“Herkes ulusal formanın ne kadar manalı olduğunun bilincinde”

Her fırsatta idmanları takip ettiğini de aktaran Hidayet Türkoğlu, “Arkadaşlar artık hangi formayı giydiklerinin şuurunda. O yüzden hepsi de inanın buraya isteyerek geliyorlar. Bunu gerek idmanlarda gösterdikleri olumlu atmosfer olsun, bir arada geçirdikleri vakitte da görüyoruz. Dönem içerisinde çok birlikte idman yapma fırsatı olmuyor fakat bu yaz sürecini âlâ değerlendireceklerdir. Herkes ulusal formanın ne kadar manalı olduğunun şuurunda. Bu niyetle herkes alana çıkıyor. Gerekse pazar günkü maç olsun, sonraki maçlarda da birebir niyette olacaklar. Birbirini seven sayan takımımız var. Umuyorum ülkemizi gururlandıracak sonuçlar elde edecekler” biçiminde konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.