Harry Potter’ın gecesi

Ercan Taner

Bağlantı Bilgileri

KASIMPAŞA her vakit çabuk atak yapmayı sever. Galatasaray rakip yarı alanda fazla gözükmesine karşın ceza alanı içinde tesirli değildi. Ben Ouannes, Bahoken’i o kadar rahat gördü ki, gol olmaması imkânsızdı. Galatasaray’da gelenek bozulmadı ve Gomis, yeniden attı. Bu maça kadar ondan öteki gol atan yoktu ve o, yeniden affetmedi. Yunus’un birinci gole katkısı değerliydi. Oliveira, direk şanssızlığını kesinlikle yenecek buna eminim. Sacha Boey, birinci devre bilhassa hamlede çok âlâ gözüktü.

Galatasaray’da takım geniş. Usta oyuncular gruba katıldı. Okan Buruk, Türk statüsündeki futbolcuları dikkatli seçmek durumunda. Oliveira’nın Kerem’e verdiği gol pası nefisti. Torreira’nın çabası güzel ancak üretim olarak kayıp. Günümüz futbolunda oyunu iki taraflı oynamak çok değerli. Kerem’in 2. golü, harikulâde hoşluktaydı. İddia ediyorum bu gol, onu düzgünce kendine getirir. Galatasaray, grup disipliniyle oyunun büyük kısmında Kasımpaşa’dan çok daha üstün oynadı. Emin Bayram da Okan Buruk’un kıymetli alternatiflerinden biri olacak üzere duruyor. Sakinliğini çok beğendim.

Galatasaray dün akşam 3 gol attı fakat fark çok daha fazla olabilirdi. Ataktaki olumlu manzaraya karşın savunmadaki bir anlık yanılgı, kısa vadeli paniğe yol açtı. Sadık’ın golünden sonra, Galatasaray çok üzülebilirdi.


Ercan Taner

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.