FETÖ’nün itirafçısı örgüte dair bildiklerini anlattı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü’nün mülkiye mahrem yapılanmasına yönelik soruşturmasında, eski kaymakam olduğu bilinen C.M. isimli şahsı gözaltına aldı.

C.M., savcılık kademesinde verdiği beyanlarda ‘itirafçı’ olmak istediğini belirterek, örgüte dair bildiği her şeyi anlattı.

“Şakir isimli bireyle görüştürdüler”

Örgütle Malatya’da dershaneye giderken tanıştığını söyleyen C.M., “2010 yılında paralel yapıya mensup şahıslar, Malatya’da ‘Şakir’ isimli bir şahısla görüştürdüler. Bu kişi Ankara’dan gelmişti ve beni de KPSS’ye çalışmak için oraya götürdüler.

“Maaşımın yüzde 15’ini kendilerine vermemi istedi”

KPSS’den yeterli bir puan aldıktan sonra ‘Kurumların açmış olduğu imtihanlara gir’ diyerek meslek yönlendirmesini onlar yaptı. İmtihanı kazandıktan sonra Şakir isimli şahıs beni tekrar aradı ve maaşımın yüzde 15’ini kendilerine vermemi istedi.

“Seni takip ediyoruz, attığın her adımdan haberimiz var”

Örgütün toplantılarına katılmayı aksattıktan sonra beni daima farklı bireyler aradı. ‘Seni takip ediyoruz haline hareketlerine dikkat et attığın adımdan haberimiz var. Bunları senin uygunluğun için söylüyoruz’ dediler. ‘Seni sahipsiz bırakmayız’ diyerek beni daima farklı beşerlerle tanıştırdılar.” dedi.

Örgüt mensuplarını teşhis edecek

Darbe teşebbüsü sırasında mesleğini yaptığını tabir eden C.M., faal soruşturmanın her basamağında örgüt mensubu olarak bildiği kaymakamları ve mahrem imamları da teşhis edeceğini beyanına ekledi.

Şahıs hakkında 15 yıla kadar mahpus istemi

İtirafçı kaymakam hakkında C.M. hakkında, ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ hatasından 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar mahpus cezası talebiyle iddianame hazırlandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.