Erzurum’daki Oltu Çayı’nda kaybolan babayı arama çalışması sonlandırıldı

Ramazan Bayramı’nın 3’üncü günü Artvin’e giden Özkan Ölmez idaresindeki 39 TD 124 plakalı araba ile karşı taraftan gelen Fevzi Bulut’un (62) kullandığı 55 AFC 706 plakalı araba, Erzurum’un Olur ilçesine bağlı Yeşilbağlar Mahallesi’nde çarpıştı.

Çarpmanın tesiriyle savrulan 2 araç, yol kenarındaki Oltu Çayı’na uçtu.

Suya gömülen arabadan kendi imkanlarıyla kurtulup, kıyıya çıkan Özkan Ölmez ile eşi Müberra Ölmez, Oltu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Anne ve kızın cansız vücudu bulundu, babaya ulaşılamadı

Diğer araçtaki Fevzi Bulut, eşi Sevinç Bulut (54)  ve kızları 4 aylık gebe ebe Büşra Tosun’u (26) bulmak için Oltu Çayı’nda çalışma başlatıldı.

Ekipler, Sevinç Bulut ile Büşra Tosun’un cansız vücuduna ulaştı.

2 kız çocuğu babası Fevzi Bulut ise bulunamadı.

120 günlük arama çalışması sonlandırıldı

Ankara Jandarma Genel Komutanlığı’nda misyonlu 7 kişilik SAK ile AFAD grupları, Fevzi Bulut’u bulmak için 120 gün aralıksız çalıştı.

10 kilometrelik Oltu Çayı ile Ayvalı Baraj Gölü’nde yapılan çalışmalar, 120’nci günde sonlandırıldı.

“Bulunsaydı bir mezarı olurdu, gidip Fatiha okurduk”

DHA’ya konuşan Fevzi Bulut’un yakın arkadaşı Nizam Aydın, çok üzgün olduklarını belirterek, “28 Nisan akşamı iki araç kaza yapıp, çaya düşüyor. Bulut’un kızı ve eşi, meyyit çıkarılıyor. Öbür araçtaki karı-koca ise kendi imkanları ile sağ kurtuluyor. Fakat Fevzi Bulut’u yüzlerce kişi aramasına karşın bulunamadı. Çok üzüldüm. Bulunsaydı bir mezarı olurdu; gidip Fatiha okurduk.” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.