Ebru Yaşar, konser gelirlerini ormanlar için bağışlayacak

Ünlü müzikçi Ebru Yaşar, evvelki akşam Çeşme’deki bir yerde sahne aldı.

Dinleyicileri için birbirinden hoş müziklerini seslendiren Yaşar, bir orta ağır konser takviminden bahsetti.

Yoğun programın bir maksadı var

Yaşar “Konserler devam ediyor. Artık açık havalar başlıyor. 28 Temmuz’da Kuruçeşme’deyiz. Sonrasında sırasıyla Kuşadası, Ayvalık, Bodrum, Denizli ve Bursa olmak üzere 6 tane serimiz var. Kucaklaşmak için sabırsızlıkla bekliyorum. Şimdiden gösterilen büyük ilgiye çok, çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“Beraber bir hatıra ormanı oluşturacağız”

Hayranları için manalı bir sürpriz hazırlayan Ebru Yaşar, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Aslında sevenlerim yalnızca bir Ebru Yaşar konserine gideceklerini zannediyorlar. Lakin tüm açık havalarda beni dinlemeye gelen seyircilerime, sürpriz bir ikram hazırlıyorum. Birlikte bir hatıra ormanı oluşturacağız.”

Gelirin tamamı bağışlanacak

TEMA Vakfı ile müzikçi Yaşar’ın konser gelirlerinin hatıra ormanına dönüştürülmesi için iş birliği yaptığı öğrenildi.

Türkiye’de yanan ormanlar için harekete geçen ünlü müzikçi, turne kapsamındaki konserlerinden elde edeceği gelirin tamamını bağışlayacağını açıkladı.

Ebru Yaşar, mevzuya ait şu açıklamayı yaptı:

“Bu dünyaya ne bırakacağız?”

“Bu kararı almamı, orman yangınları çok fazla tetikledi. Ben tabiat ve etrafa karşı çok hassasım. Ormanlarla birlikte yok olan çok sayıda canlı var. Oralar bizim nefesimiz… Ormanlarımız nefes almamızı sağlıyor. Bu dünyaya ne bırakacağız? Yapıtlarımızı bırakacağız, ormanlarımızı bırakacağız, etrafımızı bırakacağız.

“Onların geldiği her konser benim için çok kıymetli”

Çocuklarımıza, gelecek kuşaklara ne bırakacağız? O yüzden elimden geldiği kadar katkıda bulunmaya çalışıyorum. Tahminen bir farkındalık yaratmak, seyirciyle bütünleşmek benim için çok değerli.

O yüzden onların geldiği her konser benim için çok değerli. Gezdiğim kentlerde gelen bütün seyircilerimle aslında daima birlikte bir orman kuracağız. Seyircilerimle çok hoş bir orman oluşturacağım.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.