Dursun Özbek: Galatasaray bir Avrupa ekibidir

Galatasaray, Süper Lig ‘in 6. haftasında deplasmanda Kasımpaşa ile karşı karşıya geldi. Çabayı 3-2 kazanan Sarı-Kırmızılı grupta Başkan Dursun Özbek, maçın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmayı kıymetlendirerek konuşmasına başlayan Dursun Özbek, “Güzel bir maç oldu, daha farklı olabilirdi. Çok gol kaçırdık. Galatasaray daha âlâ günler için çalışıyor. Bence önümüzdeki günlerde daha düzgün, daha çok gol atan bir Galatasaray izleyeceğiz. Bugün de bunun emareleri görüldü.” dedi.

“Lig uzun bir maraton”

Şampiyonluk hakkında Dursun Özbek, “Lig uzun bir maraton, daha başındayız. Şampiyonluk için konuşmak yanlış olur. Kabul etmek lazım yaklaşık 26 oyuncu gruptan ayrıldı, onların yerine 13 futbolcu geldi. Yeni bir grubuz, çalışıyoruz. Grubun birbirine alışması kısa bir müddet alacaktır. Bu mühlet zarfında seyircilerimize hoş bir futbol izlettirmek istiyoruz. Lakin tüm oyuncuların gruba katılması halinde farklı bir Galatasaray seyredeceğimizi şimdiden vadediyorum.” şeklinde konuştu.

Yeni transferler Yusuf Demir ve Rashica 

Yeni transferler Yusuf Demir ve Rashica’yı da kıymetlendiren Lider Özbek, “Yorumculara sormak lazım. Fırtına üzere ikisi de. Önümüzde bir yarım saat daha olsaydı 2-3 gol daha olurdu diye düşünüyorum. Çok güzel oyuncular, Galatasaray’a yakışan oyuncular. Bilhassa Yusuf’u çok beğendim, Rashica da yeniden o denli. İkisi de çok uygundular.” açıklamasını yaptı.

“Galatasaray bir Avrupa takımıdır”

Galatasaray’ın Avrupa’da yer alması gerektiğinin altını çizen Dursun Özbek, “Avrupa kupasında olmayı kim istemez? Elbette Galatasaray bir Avrupa grubudur. Avrupa’daki Türkiye’nin en büyük, en başarılı temsilcisi Galatasaray’dır. Galatasaray’ın her vakit, her sene Avrupa’da olması gerekir.” kelamlarını lisana getirdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.