Dolmuşçu bayan, Babacan’a bu türlü isyan etti: Biz bittik. Bizi bitirdiler

Ankara’da esnaf ziyareti gerçekleştiren DEVA Partisi başkanı Ali Babacan’ı gören bir bayan minibüs sürücüsü, Babacan’a seslenerek, “Dolmuşçuyu ezdirmeyin Allah aşkına. Biz bittik. Bizi bitirdiler. Allah aşkına yapın bir şeyler” diyerek isyan etti. Babacan da dolmuşçuya “Lastik, yedek modül, motorin… Hepsinin farkındayız. Çalışacağız” diye karşılık verdi

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Ankara Çubuk’ta vatandaşların ve esnafın sıkıntılarını dinledi.

“BİZ BİTTİK, BİZİ BİTİRDİLER”

Seyir halindeyken Babacan’ı gören bayan minibüs sürücüsü aracının penceresinden Babacan’a seslendi. Sürücünün “Dolmuşçuyu ezdirmeyin Allah aşkına. Biz bittik. Bizi bitirdiler” kelamları üzerine Babacan “Lastik, yedek kesim, motorin… Hepsinin farkındayız. Çalışacağız” diye karşılık verdi.

Ziyaret ettiği bir esnaf, Babacan’a “Fazlasıyla çalışıyoruz fakat çalıştığımızın hiçbir kıymetini bulamıyoruz. Her gün artırım, her gün zam… Bıktık. İsyan edecek o kadar çok şey var ki… Allah kurtarsın bizi. Gelecek adama Allah kolaylık versin. Onu da düşünüyoruz” dedi. Babacan bu kelamları “Seçime kadar bu türlü. Seçime kadar düzelmez. Seçimler olsun, çabuk toparlar. O işlerle ‘biraz’ uğraştık. Dışarıdan sıkıntı üzere görünüyor lakin dürüst ve ehil kadroyu kilit noktalara getirdiğin anda memleket ayağa kalkıyor” diye yanıtladı.

“BU SEÇİMDE BÜYÜK BİR DEĞİŞİKLİK OLACAK”

Babacan katıldığı bir sohbette ekonomiyi “Dengeler büsbütün bozuldu. Bunun bir kısmı pandemi ve sonrasındaki dünyadaki ekonomik kaideler hakikaten karışık gidiyor. Bir kısmı dış kaynaklı. Fakat kıymetli bir kısmı da iç kaynaklı. Döviz kuruyla ilgili bütün bu sarsıntılar büsbütün iç kaynaklı. Dünyada döviz kurları bu kadar dalgalı değil. Bir tek Türkiye’de… Toplam enflasyon da savaşan ülkelerde, Rusya’da ve Ukrayna’da, bakıyorsun, yüzde 15-20… Bizdeki kadar yüksek enflasyon ne G20’de ne OECD’de var” kelamlarıyla kıymetlendirdi.

Partisinin çalışmaları için tüm Türkiye’yi gezdiğini söyleyen Babacan “Bu seçimde büyük bir değişiklik olacak. Türkiye’nin her yerini geziyoruz. Geçen ay 18 ile gittim. Türkiye’nin her yerinde çok güçlü bir değişim talebi var” tabirlerini kullandı. Ayrıyeten Çubuk’ta düzenlenen Turşu ve Kültür Şenliği’ni de ziyaret eden Babacan’a bir vatandaş Babacan’a “İlk kere sizi deneyeceğiz. İnşallah olursunuz. Temennimiz, şu pahalılığı indirmek” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.