Dilipak’tan AKP’ye seçim bildirisi: ‘Topunuzun canı cehenneme’

Son devirde iktidara yönelik eleştirel çıkışlarda bulunmasıyla bilinen Yeni Akit muharriri Abdurrahman Dilipak, bugünkü yazısında, seçim konusunda isim vermeden AKP’yi eleştirdi.

“Seçim ne vakit ve nerede!?” başlıklı yazısında Dilipak, üstü kapalı biçimde “zamane siyasileri” diyerek andığı AKP etraflarının “Milletin menfaati için benim iktidarda olmam gerek. Ötekiler gelirse millet ziyan görür” diye düşündüğünü belirttiği yazısında “Bu; rakibini düşmana dönüştürür. Bu hengamede herkesin, başkasına uzaklığı eşittir. Yani benim fikirlerim ne kadar başkasına uzaksa, onun fikirleri de bana o kadar uzaktır” dedi.

Metiner, tenkitlerini “Madem milletin vekilisiniz, madem ‘millet adına’ hareket ediyorsunuz, madem misyonunuz kamu hizmeti; onların hak ve hukuklarını gözeteceksiniz. Bir şeyi yapabilecek olmanız, yetkinizin olması, istediğiniz bir şeyi, istediğiniz vakit ve istediğiniz formda hakkı vermez kimseye. Hukuk keyfiliği korumaz.  O denli yaparsanız, Allah’ın rahmeti ve rahmeti ortadan çekilir ve o işte konuttaki hesaplar çarşıya uymaz” diyerek sürdürdü.

Dilipak, tenkitlerine diyerek devam etti.

“Din ve devlet büyüklerini İlah ve Rab edinmekten vazgeçin!” diyen Dilipak, yazısında şu sözleri kullandı:

“Zulüm, bizde adaletin yokluğudur. Bir yarış düşünün, birileri bu yarışı kendi adayı kazanacak halde düzenliyor, vakti, yeri, kaideleri ona nazaran ayarlıyor. Bunu hayatın bütün alanlarına yayabilirsiniz. İmtihanda kazanmasını istediğiniz talebenin çalıştığı-bildiği yerden soruyorsunuz soruyu, bunda adalet yoktur.

Siyaset dünyasında herkes karşısındakinin Şeytanını taşlıyor. Kendi Şeytanının ise kucağına oturmuş, onu bağrına basmış.

Çünkü o onlara “yeryüzünde bir cennet ve ebedi bir hayat” vaad ediyor. Taşladığını zannettiği şeytan ise, kendi Şeytanının aynadaki imgesinden, daha doğrusu kendi şeytanının halogramik imajından ibarettir ve Şeytanın en çok güzeline giden oyunu da budur.

Sahi, kendiniz yaptığınız, yapmakta olduğunuz ve daha fazlasına sahip olmak için ihtirasla arzuladığınız şeyleri, öbürleri sizden daha çok yapıyor diye kıskandığınız için hasedinizden mi eleştiriyorsunuz yoksa onları. Topunuzun canı cehenneme.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.