Dev Marka Gucci, Bu Altcoin’den Aldı: Fiyatı Fırladı!

Giyim markası devi Gucci, Web3 yatırımlarını sürdürüyor. Kripto paralarla ödeme kabul etmeye başlayan İtalyan giyim markası, şimdi bir altcoin projesine yaptığı yatırımla gündeme geliyor.

Gucci, bu altcoin projesine 25.000 dolar ayırdı

NFT pazarı SuperRare ile yeni bir ilişki aracılığıyla, Floransa merkezli firma, DAO yatırımı yapıyor. SuperRareDAO’ya katılım için Gucci, RARE tokene 25.000 dolarlık yatırım yaptı. RARE fiyatı, düzeltmeden önce haberin ardından %60 değer kazandı.

Gucci, 29 sanatçının bir dizi NFT çalışmasının yer alacağı “Vault Art Space” isimli sergiye hazırlanıyor. Konuda açıklama yapan Gucci Vault CEO’su Nicolas Oudinot şunları söyledi:

Bu eşsiz sanatçı koleksiyonunun vizyonunu vurgulamak için ortak çabamıza güvenebileceğimizi bilerek SuperRare ile iletişime geçtik. Bir topluluk duygusuna dayanan ve hem sanatçılara hem de koleksiyonculara yardımcı olmak için hayati araçlar olarak ilişkileri ve ademi merkeziyetçiliği geliştiren bir yaklaşım bizi cezbetti.

Gucci’nin hamlesi, yoğun NFT rekabetinin ortasında geliyor

Kriptokoin.com haberlerinde yer verdiğimiz üzere, Gucci ve kült oyuncak üreticisi Superplastic ile işbirliği yaptı. Şubat ayında yapılan ortaklıkta 10 NFT’yi piyasa sürmek için çalışmalar yaptılar. “Gucci’nin Sonraki 100 Yılı” sergisi, Gucci’nin geçmişini ve bugününü yansıtan bir dizi koleksiyonluk sanat eserini içeriyor.

Vault Art Space sergisi hangi tarihlerde açılıyor?

Bu ortaklık, Gucci’nin DAO’ya ilk katılımıdır. Gösterinin üç bölümü, Gucci tarafından yönetilen Vault’un web sitesinde görüntülenmek ve teklif vermek için hazır olacak. İlk aşama 23 Haziran ile 1 Temmuz 2022 arasında, ikinci aşama 7 Temmuz ile 15 Temmuz arasında gerçekleşecek. Üçüncüsü muhtemelen 21 Temmuz ile 29 Temmuz arasında gerçekleşecek.

SuperRare (RARE) nedir? Altcoin piyasası için neden önemli?

SuperRare, yaklaşık 250 milyon dolarlık dijital sanat ve 3 milyon dolarlık sanatçı telif ücreti ile önde gelen bir NFT platformudur. Ayrıca SuperRare, sanatçıların SuperRare NFT’ler olarak ortak bir akıllı sözleşmede eserlerini basmalarını (mint) sağlıyor.

Proje, 2017 yılında SuperRare’in CEO’su John Crain, Charles Crain ve Johnathan Perkins tarafından geliştirildi.

CoinMarketCap’e göre RARE token piyasa değerine göre en büyük 541.kripto para birimidir. Şu anda, 21 milyon dolar piyasa değeriyle 0.213 dolardan işlem görüyor. Fiyatı 24 Şubat’ta 0,4593 dolardan, 3 Mart’ta 0,5146 dolara hızlı bir pik yaptı. Ardından 3.79 dolar ATH fiyatından %94.23 değer kaybetti. Son ivmesi göz önüne alındığında, RARE 0,3 dolar kritik desteğini test etmeye hazırlanıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.