Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz’da Saraçhane’de millete seslenecek

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığı 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nün 6. yıl dönümünde “Türkiye Aşkına” temasıyla ülke genelinde ve yurt dışında geniş kapsamlı anma aktiflikleri düzenleyecek. Etkinliklerde, 15 Temmuz destanının Türk milletinin güçlü iradesi ve kararlılığının yanı sıra vatan ve millet aşkı ile yazıldığı vurgulanacak. Yurt dışında yapılacak anma etkinliklerinde de 15 Temmuz’da kazanılan demokrasi zaferine, Türkiye demokrasisinin gücüne ve hain FETÖ’nün dünya demokrasileri için oluşturduğu tehlikeye dikkat çekilecek. Kelam konusu anma aktiflikleri ile 15 Temmuz ruhunun canlı tutulması, ulusal şuurun güçlendirilmesi, aziz şehitlerin anısının yâd edilmesi amaçlanıyor.

İSTANBUL’DAN NEW YORK’A ULUSAL İRADENİN GÜCÜ GÖSTERİLECEK

Etkinlikler kapsamında FETÖ’yü tüm taraflarıyla anlatan ve milletin direnişi, devletin çabasını ve demokrasi zaferini vurgulayan Türkçe ve İngilizce sinema, görüntü, klip ve belgeseller gösterilecek. Yurt genelinde açık hava mecralarında ve dijital mecralarda 15 Temmuz temalı bağlantı faaliyetleri gerçekleştirilecek. İstanbul’da Saraçhane, Beşiktaş, Üsküdar ve İstanbul Havalimanında, Ankara’da Ulus Meydanı, Kentpark AVM önü, Kızılay Meydanı, İzmir’de Konak Meydanında led ekranlarda 15 Temmuz gösterimleri yapılacak. New York’ta da 15 Temmuz’a dikkat çekmek gayesiyle taşınabilir led şovları gerçekleştirilecek. Basın İlan Kurumunca Marmaray Yenikapı İstasyonunda 15 Temmuz ve Manşetler Standı düzenlenecek.

SERGİLER DÜZENLENECEK, TÜM MESCİTLERDEN SALALAR OKUNACAK

İletişim Başkanlığı ve TCDD iş birliği ile giydirilen “Türkiye Aşkına” temalı 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Treni 15 Temmuz tarihinde Ankara’dan İstanbul-Söğütlüçeşme Tren Garı için 14 Temmuz Perşembe günü hareket edecek. İrtibat Başkanlığı tarafından ayrıyeten İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Konya, Kayseri, Gaziantep, Sivas, Trabzon, Kahramanmaraş, Erzurum’da üç gün sürecek fotoğraf stantları düzenlenecek. Öbür taraftan Diyanet İşleri Başkanlığı uyumu ile 15 Temmuz’da tüm mescitlerde salalar okunacak. 15 Temmuz’da ayrıyeten Galata Kulesi, Haydarpaşa Garı, Atatürk Kültür Merkezinde görüntü mapping gösterisi gerçekleştirilecek.

Aynı gün TRT1’de Şafak Vakti sineması, TRT Müzik ekranlarında Fahir Atakoğlu ile 15 Temmuz Destanı Konseri yayınlanacak.

KAYNAK: SABAH

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.