Coinbase 3 Altcoin Listeliyor: Fiyatlar Pik Yaptı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase 3 yeni altcoin listeledi, fiyatlar yine kısa sürede pik yaptı. İşte Coinbase Etkisinin en son örnekleri.

Coinbase listesini bu 3 altcoin ile genişletiyor

Coinbase Assets bugün Twitter’dan Injective (INJ), Pundi X (PUNDIX) ve XMON (XMON) token’lerini listelediklerini duyurdu. İşlemler, gerekli likidite sağlandıktan sonra yarın sabah 11:00’da başlıyor. Beklendiği üzere, listeleme haberinin ardından 3 altcoin’de çift haneli değer kazandı. PUNDIX, yüzde 20’nin üzerinde tepki vererek haberini en verimli şekilde değerlendiren altcoin oldu.

Devam etmeden önce, “Coinbase Etkisi”, piyasada her listeleme haberinin olduğu sonuçlanacağını ima eden bir fenomendir. ‘Coinbase Etkisi’ etrafındaki teori basittir: Coinbase’de listelenirseniz fiyatınız fırlar. Bu eğilim yıllardır devam ediyor. Çoğu yeni listeleme, Coinbase Etkisi olarak adlandırılan büyük bir fiyat artışına yol açıyor. Bu olay, özellikle 2020 ve 2018’deki listelemelerinden sonra sırasıyla %642 ve %492 artış gören District0x ve Civic gibi birkaç kripto para için geçerlidir.

Listeleme haberi ardından INJ, PUNDIX ve XMON’de neler oldu?

Pundi X (PUNDIX)

Coinbase’in listeleme haberine en büyük tepkiyi veren altcoin PUNDIX oldu. Pundi X, Blockchain tabanlı satış noktası çözümü ile bireysel işletmeleri dönüştürmeyi amaçlayan Blockchain ile çalışan cihazların geliştiricisidir. Altcoin projesi, bireysellerin Blockchain üzerinde anlık mağaza içi işlemler gerçekleştirmesine olanak tanır. Piyasa değerine göre 157.sırada olan PUNDIX, listeleme haberi ardından %20’nin üzerinde değer kazandı. İlginç bir şekilde, alıcılar henüz daha yüksek seviyelerde kar almayı tercih etmiyor.

PUNDIX şu anda 0,557 dolardan işlem görüyor. Ancak hala ATH fiyatı 7.14 dolardan %90’dan indirimli olduğunu söylemekte var.

Injective (INJ)

Tıpkı PUNDIX gibi INJ token’de listeleme haberinin ardından %15 civarında değer kazandı. Injective, sınırsız DeFi piyasalarına erişim sağlar. Piyasa değerine göre 169.sırada olan INJ, şu anda 1.63 dolardan işlem görüyor. Ancak buna rağmen ATH fiyatı 25.01 dolardan hala %90’ın üzerinde indirimli.

XMON (XMON)

Coinbase’in listelediği son altcoin XMON oldu. 0xmons, Ethereum tabanlı sınırlı dijital koleksiyonlardır. Pokemon, SCP ve Lovecraft’ın bir karışımından ilham alıyorlar. XMON’in listeleme haberine tepkisi %10’un üzerindeydi. Altcoin şu anda bu kazancı %6 civarında tutuyor.

Coinbase, özellikle ABD’de popüler olan en büyük kripto para borsalarından biridir. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Coinbase’in listeleme haberi genellikle yükselticidir. HBAR listelendikten sonra neler olduğuna buradan göz atabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.