Cenevre Araba Fuarı Katar’da düzenlenecek

Dünyanın en kıymetli ve itibarlı araba fuarlarından kabul edilen Cenevre Araba Fuarı, koronavirüs salgını nedeniyle 2020,2021 ve 2022 yıllarında iptal edilmişti.

Organizatörler, salgınla ilişkili direkt ve dolaylı problemlerin kendilerini “alternatifsiz” bıraktığını ve fuarın 2023’te daha tesirli formda düzenlenmesi için çalışmalar yapılacağı duyurmuştu.

Katar’da düzenlenecek

AA’nın aktardığına nazaran, dünyanın en değerli ve itibarlı araba fuarlarından kabul edilen ve koronavirüs nedeniyle Cenevre’de 3 yıl üst üste iptal edilen fuarın, 2023’te Katar’ın başşehri Doha’da düzenleneceği açıklandı.

Fuar Lideri Maurice Turrettini, yazılı açıklamasında, 2023 Araba Fuarı’nın, “küresel iktisattaki belirsizlikler ve koronavirüs salgınının yayılmasıyla kontaklı riskler nedeniyle” Cenevre’de yapılmayacağını bildirdi.

Cenevre’deki Palexpo Stant Merkezi’nde düzenlenen ve her yıl 1000’e yakın arabanın sergilendiği fuar, dünya genelinden yaklaşık 10 bin gazeteciye mesken sahipliği yapıyor.

Fuara son yıllarda ortalama 600-700 bin ortası ziyaretçi katılıyordu. Birinci sefer 1905’te başlayan ve 1924’te “uluslararası fuar” kabul edilen Cenevre Araba Fuarı’nın 88’incisine Türk firmaları da katıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.