BİLSEM sonuçları ne vakit açıklanacak? Gözler BİLSEM sonuçlarının açıklanacağı tarihte…

Grup tarama tekniğiyle ilkokullarda belirlenen özel yetenekli öğrenciler Türkiye genelinde uygulanan BİLSEM ferdî kıymetlendirme imtihanları 13 Haziran tarihinde başladı. 12 Ağustos tarihine kadar devam edecek olan değerlendirmelerinin akabinde sonuçlar açılacak. BİLSEM sonuçları 19 Ağustos tarihinde açıklanacak.

Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinin kısaltılmış ismi olan BİLSEM okullarında eğitim görmek için her yıl binlerce müracaat yapılıyor. Yetenek imtihanlarına nazaran kıymetlendiren öğrencilerden başarılı olanlar ferdi kıymetlendirme imtihanlarına girmeye hak kazanıyor.

BİLSEM SONUÇLARI NE VAKİT AÇIKLANACAK?

13 Mayıs BİLSEM kişisel değerlendirmeye hak kazanan öğrencilerin ilan edildi.

Bireysel kıymetlendirme imtihanı ise 13 Haziran-12 Ağustos tarih aralığında gerçekleşecek. Bu imtihanın sonuçları ise 19 Ağustos tarihinde açıklanacak.

BİLSEM NEDİR?

Dünyanın her yerinde özel yetenekli çocuklara yönelik olarak farklı eğitim programlarının uygulanmaktadır. Bilsem, Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinin kısaltılmış ismidir. İlkokullarda imtihanla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak biçimde ferdi yeteneklerinin farkında olmalarını sağlamak ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst seviyede kullanmalarını sağlamak hedefiyle devlete bağlı olarak açılmış olan özel eğitim kurumlarıdır.

Zorunlu eğitim dışında çeşitli programlarla öğrencilerin özel yeteneklerinin geliştiren BİLSEM’lerde özel yetenekli, bilhassa zeka, yaratıcılık ve liderlik alanlarında yüksek kapasitesi olan ve bunun yanında özel akademik alanlarda yaşıtlarına nazaran yüksek düzeyde performans gösteren öğrencileri tespit ederek, bu öğrencilerimize eğitim hayatları boyunca ekstra eğitim programlarıyla yardımcı olmak, onların kendilerini tanımalarını sağlamak, birebir vakitte gelecekte ülkemize katkı sağlayacak jenerasyonlar yetiştirmek hedefleniyor.

Bilim bilsem Cuma Sanat sınav

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.