Beyaz Saray’dan Putin savı: Referandum ilan edebilir

Rusya- Ukrayna savaşı devam ederken ABD’den dikkat çeken bir açıklama geldi. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Kurulu Stratejik Bağlantı Koordinatörü John Kirby, Rusya’nın referandum ilan edebileceğini açıkladı.

Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Kurulu Stratejik Bağlantı Koordinatörü John Kirby yeni bir açıklamada bulundu.

“PUTİN TALİMAT VERDİ”

Kirby yaptığı açıklamada, ABD’nin “Rus liderliğinin yetkililere geçersiz referandumlar düzenlemeye hazırlanma talimatı verdiğini” öğrendiğini söyledi. Kirby ayrıyeten açıklamasında, “Rusya bu hafta birinci referandum duyurusunu yapabilir” dedi.

JOHNSON ZİYARET ETMİŞTİ

Öte yandan bugün, Ukrayna’nın 31. Bağımsızlık Günü’nde Rus ordusunun akınları ihtimali nedeniyle halka açık merasim düzenlenmemişti. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Ukrayna’nın 31. Bağımsızlık Günü yıldönümü için başşehir Kiev’e sürpriz bir ziyaret gerçekleştirmişti.

RUSYA TREN İSTASYONUNU VURDU

Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy, Rusya’nın düzenlediği roket akınında Chaplyne kasabasında bir tren istasyonunun isabet aldığını belirterek, taarruzda en az 15 kişinin hayatını kaybettiğini, 50 kişinin de yaralandığını açıklamıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.