Ankara’da ‘karımı ağlattın’ diyerek hekimi tehdit eden şahıs, uzlaştırmaya gönderildi

1 Ocak’ta Ukrayna asıllı Y.P.’ye kan sonuçları için beklemesi gerektiğini söylediği için eşi Mustafa P. tarafından tehdit edildiği teziyle şikayetçi olan Ankara Kent Hastanesi Bayan Doğum Bölümü’nde vazifeli hekim T.Ş.Y.B., Mustafa P.’nin “Karımı hüngür hüngür ağlatmışsınız. Burayı talan ederim.” diyerek tehdit savururken cep telefonu ile çekilen manzarasını de kanıt olarak sundu.

Olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma tamamlandı.

DHA’nın haberine nazaran; savcılık tarafından, tehdit hatasının uzlaştırma kapsamında olması nedeniyle ‘Uzlaştırma Ofisine Gönderme Kararı’ düzenlendi.

“Eşimi nasıl ağlatırsınız, seni öldürürüm”

Kararda sözüne yer verilen hekim T.Ş.Y.B., hastanın kan sonuçlarını öğlenden sonra poliklinik şefi ile değerlendirip kendisine söyleyeceğini söylemesi üzerine, “Ne biçim iş yapıyorsunuz? Beni bekletemezsin. Bana bakmak zorundasın.” biçiminde sözler kullandığını; yaklaşık 15 dakika sonra gelen eşinin ise, “Eşimi nasıl ağlatırsınız, seni öldürürüm.” diyerek tehdit ettiğini ileri sürdü.

“Ben kimseyi tehdit etmedim”

Şüpheli Mustafa P., eşinin kan sonucunu almak için hastaneye gittiğini, bir müddet sonra kendisini arayarak hastaneye çağırdığını belirterek, “Hastaneye gittiğimde eşim ağlıyordu. Burnu kanıyordu. Doktora ‘neden eşimi ağlattınız’ diye sordum. Kendisini şikayet edeceğimi söyledim. Bu sırada hekim ‘beyaz kod’ vermiş. Ben kimseyi tehdit etmedim.” dedi.

Kararda, Mustafa P., hakkında ‘tehdit’ cürmünden dava açılması için kâfi kanıt bulunduğu belirtilerek, “Şüpheli hakkındaki isnat edilen hatanın uzlaşma kapsamında olması, kamu davası açılmadan evvel kuşkulu ile mağdurun uzlaşmak isteyip istemediklerinin teklif edilmesi ve uzlaşma süreçlerinin takibi için evrakın Uzlaştırma Bürosu’na gönderilmesine karar verilmiştir.” denildi.

Taraflar uzlaşamazsa Mustafa P. hakkında ‘tehdit’ kabahatinden 2 yıla kadar mahpus istemiyle dava açılacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.