Ana karakteri bir kedi olan Stray bu yaz çıkıyor

Ana karakteri bir kedi olan Stray sonunda net olmasa da bir çıkış tarihine sahip. Post apokaliptik bir şehrin sokaklarında, ailesini arayan bir kediyi kontrol edeceğimiz Stray,  Playstation’ın 2022 yazında çıkacak indie oyunlar listesinde yer alıyor.

Ana karakteri bir kedi olan Stray oyuncuları eşsiz bir maceraya davet ediyor

 İlk duyurulduğu andan itibaren dikkatleri üzerine çeken Stray, daha önce Journey, What Remains of Edith Finch, Outer Wilds ve Kentucky Route Zero gibi başarılı oyunların da dağıtımını üstlenen Annapurna Interactive çatısı altındaki BlueTwelve ekibi tarafından geliştiriliyor.
Stray’in geçeceği şehir, insanlar ile değil, her türden garip robotlar ile dolu ve yolculuğumuz sırasında karşılaşacağımız bir drone en önemli arkadaşımız olacak.
Ana karakteri bir kedi olan StrayOyun yapımcısı tarafından şöyle betimlenmiş:

” Stray ile dünyayı bir sokak kedisinin gözünden keşfedin ve çevrenizle eğlenceli bir şekilde etkileşime geçin. İsterseniz gizli, isterseniz çevik bir şekilde ilerleyin. İsterseniz de bu yabancı dünyada karşılaşacağınız herkesi olabildiğince sinir edin.”

Bu yaz döneminde çıkması beklenen Stray konsollar özelinde yalnızca Playstation 5’e gelecek ve PC platformuna da çıkacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.